ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΠΟΥΔΑΙΟ «ΔΙΠΛΟ» ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ, 0-0 ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΆΝΟΙΞΗΣ-ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ

Το Κρυονέρι άλωσε την έδρα των Καλυβίων, σημειώνοντας μεγάλη νίκη με 3-2, ενώ ισόπαλο δίχως τέρματα έληξε το τοπικό ντέρμπι του Δήμου Διονύσου ανάμεσα στην Άνοιξη και τον Παθιακάκη. Αυτά ήταν τα δύο αποψινά ματς της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής, η οποία συνεχίζεται αύριο-Κυριακή με πέντε αγώνες.

Στη Β’ κατηγορία η Σταμάτα γνώρισε την ήττα εκτός έδρας από την Άρτεμη με 1-0. Από την πλευρά της η Νίκη Δροσιάς πέτυχε την πρώτη της νίκη ύστερα από καλή εμφάνιση, επικρατώντας του Αμφιάραου με 2-0. Στο Διόνυσο, τέλος, η ομώνυμη ομάδα συνετρίβη από το Νικολακάκη με 5-1. Αναλυτικά:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9/2019

Καλύβια – Κρυονέρι 2-3 (1-1)

Άνοιξη – Παθιακάκης 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9/2019 – ώρα 16.30’

Γήπ. Αγ. Στεφάνου: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ. – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Φωστέρης – Σπυρόπουλος, Β. Τζαφόλιας)

Γήπ. Κ. Αχαρνών: ΑΧΙΛΛΕΑΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ (Μπερέτας – Κουλοχέρης, Σοφιάς)

Γήπ. Μαραθώνα: ΜΑΧΗ ΜΑΡ. – ΚΟΡΩΠΙ (Αντ. Βλάχος – Δ. Τζαφόλιας, Αλεξοπούλου)

Γήπ. Βάρης: ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (Μανιώτης – Λάμπρου, Τσαλίκογλου)

Γήπ. Βούλας: ΑΡΗΣ Β. – ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. (Δραγάτης – Καραθανάσης, Πολυχρονιάδης)

* Ο αγώνας ΤΡΙΓΛΙΑΣ – ΩΡΩΠΟΥ δεν θα διεξαχθεί λόγω δηλωμένης αδυναμίας καθόδου του Ωρωπού.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9/2019

Ατλαντίς – Νικητές Μεσογείων 1-1 (0-1)

Βουλιαγμένη – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-2 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (0-0)

Άρτεμις – Σταμάτα 1-0 (1-0)

Λαυρεωτική – Παμπαιανικός 1-2 (0-2)

Διόνυσος – Νικολακάκης 1-5 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9/2019 – ώρα 16.30’

Γήπ. Πολυδενδρίου: ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ (Αρφάνης – Κωστάκης, Ντόστης)

Γήπ. Γέρακα: ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ. (Πανούτσος – Χόικας, Κουτζιακουτζίδης)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9/2019

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Βάρης 1-6 (1-3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9/2019 – ώρα 16.30’

Γήπ. Καλυβίων: ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ (Συκιανάκης – Ρίζος, Καμπέρος)

Γήπ. Αυλώνος: ΑΥΛΩΝΑΣ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ (Δήμας – Πολύδωρος, Σταμάτης)

Γήπ. Διώνης: ΑΕΤΟΣ ΠΙΚ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ. (Κ. Κορωνιάς – Ν. Κορωνιάς, Μαραγκού)

Γήπ. Κερατέας: ΚΕΡΑΤΕΑ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ (Κουτρομάνος – Βιδάλης, Αλεξόπουλος)

Γήπ. Γραμματικού: ΡΑΜΝΟΥΣ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ (Ρεντίφης – Δελατόλας, Γκούγκαρης)

Γήπ. Αγ. Άννας: ΔΟΞΑ Α.Α. – ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ (Καρράς – Μιχαλίτσης, Περδίκη).

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ