ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ Α’ ΕΠΣΑΝΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ – Ο ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΤΗΣ 2ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Την κούρσα της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ οδηγεί το Κρυονέρι με δύο νίκες σε ισάριθμους αγώνες. Αν και είναι νωρίς για οποιαδήποτε συμπεράσματα το πρώτο δείγμα είναι αναμφισβήτητα θετικό.

Ο καθρέπτης των αγώνων του Σαββατοκύριακου με τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9/2019

Καλύβια – Κρυονέρι 2-3 (1-1)

Άνοιξη – Παθιακάκης 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Παλλαυρεωτικός 3-2 (1-1)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Σαρωνικός Αναβύσσου 3-1 (2-1)

Μάχη Μαραθώνα – Κορωπί 0-0

Κυανούς Αστήρ Βάρης – Γλυκά Νερά 3-0 (1-0)

Άρης Βούλας – Θησέας Ν. Μάκρης 1-1 (1-1)

* Τριγλία – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ          6        2        2        0        0        5-1
  2. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                     6        2        2        0        0        5-2
  3. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                      4        2        1        1        0        4-2
  4. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                4        2        1        1        0        4-2
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.         4        2        1        1        0        4-3
  6. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               4        2        1        1        0        2-1
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ                         3        2        1        0        1        6-3
  8. ΤΡΙΓΛΙΑ                           3        2        1        0        1        4-3
  9. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                   3        2        1        0        1        3-4
  10. ΑΝΟΙΞΗ                          2        2        0        2        0        1-1
  11. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ        1        2        0        1        1        3-4
  12. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.               1        2        0        1        1        1-2
  13. ΚΟΡΩΠΙ                         1        2        0        1        1        1-2
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                 1        2        0        1        1        0-2
  15. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   0        2        0        0        2        0-4
  16. ΩΡΩΠΟΣ                        0        2        0        0        2        0-7

 

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (5-6/10/2019)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

ΑΟ Κορωπίου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Γλυκά Νερά – Μάχη Μαραθώνα

Θησέας Ν. Μάκρης – Αστέρας Βάρης

Κρυονέρι – Τριγλία Ραφήνας

Παθιακάκης – Καλύβια

Παλλαυρεωτικός – Άνοιξη

* Ωρωπός – Άρης Βούλας

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9/2019

Ατλαντίς – Νικητές Μεσογείων 1-1 (0-1)

Βουλιαγμένη – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-2 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (0-0)

Άρτεμις – Σταμάτα 1-0 (1-0)

Λαυρεωτική – Παμπαιανικός 1-2 (0-2)

Διόνυσος – Νικολακάκης 1-5 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9/2019

Μαύρος Αετός – Δόξα Άνοιξης 0-4 (0-1)

Γέρακας – Πρωτέας Π. Φωκαίας 1-1 (1-0)

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

     ΟΜΑΔΕΣ                ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.    ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                    6        2        2        0        0        5-1
  2. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   4        2        1        1        0        6-1
  3. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ           4        2        1        1        0        6-2
  4. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          4        2        1        1        0        5-1
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                    4        2        1        1        0        3-1
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                     4        2        1        1        0        3-2
  7. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          4        2        1        1        0        3-2
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ                   4        2        1        1        0        2-1
  9. ΣΤΑΜΑΤΑ                    3        2        1        0        1        4-2
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            3        2        1        0        1        2-1
  11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ            2        2        0        2        0        3-3
  12. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            1        2        0        1        1        2-4
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              0        2        0        0        2        2-6
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ        0        2        0        0        2        1-6
  15. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               0        2        0        0        2        1-6
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                 0        2        0        0        2        1-10

 

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (5-6/10/2019)

Δόξα Άνοιξης – Ατλαντίς

Εθνικός Ν. Μάκρης – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Βουλιαγμένη

Αμφιάραος Καλάμου – Γέρακας

Σταμάτα – Νίκη Δροσιάς

Παμπαιανικός – Άρτεμις

Νικολακάκης – Λαυρεωτική

Νικητές Μεσογείων – Διόνυσος

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

2η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9/2019

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Βάρης 1-6 (1-3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9/2019

Δόξα Αγ. Άννας – Καπανδρίτι 4-0 (2-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Συκάμινο 2-3 (1-2)

ΑΟ Κερατέας – Νικηφόρος 5-1 (3-0)

Αετός Πικερμίου – Ολυμπιακός Λαυρίου 4-1 (1-1)

Αυλώνας – ΑΟ Παιανίας 3-1 (1-0)

Κουβαράς – ΑΕ Μενιδίου 1-3 (0-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   6        2        2        0        0        12-1
  2. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          6        2        2        0        0        9-1
  3. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              6        2        2        0        0        8-2
  4. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      6        2        2        0        0        6-2
  5. ΑΥΛΩΝΑΣ                     4        2        1        1        0        3-1
  6. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   3        2        1        0        1        4-5
  7. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                3        2        1        0        1        3-3
  8. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ               3        2        1        0        1        3-3
  9. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                 3        2        1        0        1        3-4
  10. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    1        2        0        1        1        1-4
  11. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   0        2        0        0        2        2-8
  12. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                 0        2        0        0        2        2-7
  13. ΡΑΜΝΟΥΣ                     0        2        0        0        2        2-9
  14. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ          0        2        0        0        2        1-9

 

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (5-6/10/2019)

Ολυμπιακός Βάρης – Δόξα Αγ. Άννας

Συκάμινο – Πανσταυραϊκός

Νικηφόρος – Ραμνούς Γραμματικού

Ολυμπιακός Λαυρίου – ΑΟ Κερατέας

ΑΟ Παιανίας – Αετός Πικερμίου

ΑΕ Μενιδίου – Αυλώνας

Καπανδρίτι – Κουβαράς

 

 

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ