ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΤΤΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΟ ΜΠΟΓΙΑΤΙ, ΙΣΟΠΑΛΙΑ Η ΆΝΟΙΞΗ

Καθαρή ήττα μέσα στο σπίτι του υπέστη ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου από το ανώτερο Κορωπί με 4-2 και έχασε έδαφος. Στη Ραφήνα ο Παθιακάκης έχασε επίσης από την Τριγλία με 3-2, ενώ χθες η Άνοιξη υποχρεώθηκε σε ισοπαλία 1-1.

Στη Β’ κατηγορία, η Δόξα Άνοιξης πέτυχε σπουδαίο «διπλό» επί των Νικητών με 1-0, ενώ η Σταμάτα γνώρισε την ήττα στο Γέρακα με 3-1. Χθες η Νίκη Δροσιάς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον Παμπαιανικό και ο Διόνυσος πρόσθεσε άλλη μια απογοητευτική εμφάνιση στο παθητικό του χάνοντας από τη Λαυρεωτική με 3-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββατοκύριακου στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική έχουν ως εξής:

 

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/10/2019

Άνοιξη – Καλύβια 1-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/10/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κορωπί 2-4 (2-2)

Παλλαυρεωτικός – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-2 (0-1)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Γλυκά Νερά 3-1 (2-0)

Μάχη Μαραθώνα – Θησέας Ν. Μάκρης 2-2 (2-1)

Άρης Βούλας – Κρυονέρι 1-1 (0-1)

Τριγλία Ραφήνας – Παθιακάκης 3-2 (2-1)

* Αστέρας Βάρης – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

      ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         12        4        4        0        0        10-2
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                           9        4        3        0        1        10-5
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               8        4        2        2        0          6-2
  4. ΚΑΛΥΒΙΑ                        7         4        2        1        1          9-5
  5. ΚΟΡΩΠΙ                          7         4        2        1        1          7-4
  6. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       7         4        2        1        1           8-7
  7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                      7         4        2        1        1          7-5
  8. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                      7         4        2        1        1           6-6
  9. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                   6         4        2        0        2           5-7
  10. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                5         4        1        2        1           7-6
  11. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      4         4        1        1        2           6-7
  12. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.             3         4        0        3        1           4-5
  13. ΑΝΟΙΞΗ                          3         4        0        3        1           3-4
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               1         4        0        1        3           3-7
  15. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                  1         4        0        1        3           2-8
  16. ΩΡΩΠΟΣ                         0         4        0        0        4          0-13

 

Η επόμενη (5η) αγωνιστική (19-20/10/2019) 

Γλυκά Νερά – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Κορωπί – Παλλαυρεωτικός

Θησέας Ν. Μάκρης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Κρυονέρι – Αστέρας Βάρης

Παθιακάκης – Άρης Βούλας

Καλύβια – Τριγλία Ραφήνας

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άνοιξη

* Ωρωπός – Μάχη Μαραθώνα 0-3 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/10/2018

Ατλαντίς – Εθνικός Ν. Μάκρης 3-1 (2-0)

Βουλιαγμένη – Αμφιάραος Καλάμου 1-1 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Παμπαιανικός 1-1 (0-0)

Άρτεμις – Νικολακάκης 3-3 (1-1)

Διόνυσος – Λαυρεωτική 0-3 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/10/2018

Νικητές Μεσογείων – Δόξα Άνοιξης 0-1 (0-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-1 (0-0)

Γέρακας – Σταμάτα 3-1 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

    ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.    ΑΓ.      Ν.       Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  10        4          3        1        0        11-3
  2. ΑΡΤΕΜΙΣ                    10        4          3        1        0          9-4
  3. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          8         4          2        2        0        13-5
  4. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ         7          4          2        1        1          7-3
  5. ΝΙΚΗΤΕΣ                     7         4           2        1        1          7-4
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                     7         4           2        1        1          7-5
  7. ΠΡΩΤΕΑΣ                    7         4           2        1        1          3-2
  8. ΣΤΑΜΑΤΑ                    6         4           2        0        2          7-6
  9. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ          6         4           1        3        0          5-4
  10. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ        5        4           1        2        1          4-4
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            4        4           1        1        2          4-4
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               4        4            1        1        2          5-8
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              3        4            1        0        3        5-10
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ         3        4            1        0        3          2-7
  15. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            1        4            0        1        3         3-8
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0        4            0        0        4        2-17

 

Η επόμενη (5η) αγωνιστική (19-20/10/2018)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ατλαντίς

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικητές Μεσογείων

Αμφιάραος Καλάμου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Σταμάτα – Βουλιαγμένη

Παμπαιανικός – Γέρακας

Νικολακάκης – Νίκη Δροσιάς

Λαυρεωτική – Άρτεμις

Δόξα Άνοιξης – Διόνυσος

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/10/2019

Πανσταυραϊκός – Νικηφόρος 2-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/10/2019

Δόξα Αγ. Άννας – Συκάμινο 2-1

Καπανδρίτι – Ολυμπιακός Βάρης 2-3

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0 (2-0)

ΑΟ Κερατέας – ΑΟ Παιανίας 2-0

Αετός Πικερμίου – ΑΕ Μενιδίου 3-0 (2-0)

Κουβαράς – Αυλώνας 1-3 (0-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   12        4        4        0        0        18-3
  2. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                 12        4        4        0        0        14-2
  3. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ       12        4        4        0        0        11-3
  4. ΑΥΛΩΝΑΣ                         10        4        3        1        0         8-3
  5. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ             9        4        3        0        1        11-5
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                     6        4        2        0        2         8-7
  7. ΡΑΜΝΟΥΣ                          6        4        2        0        2         8-9
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                        4        4        1        1        2         5-7
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ             4        4        1        1        2        3-10
  10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                   3        4        1        0        3          4-7
  11. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                   3        4        1        0        3          5-8
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.       1        4        0        1        3         1-11
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                     0        4        0        0        4          3-12
  14. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                        0        4        0        0        4          3-14

 

Η επόμενη (5η) αγωνιστική (19-20/10/2019)

Νικηφόρος – Δόξα Αγ. Άννας

Συκάμινο – Καπανδρίτι

Ολυμπιακός Λαυρίου – Πανσταυραϊκός

ΑΟ Παιανίας – Ραμνούς Γραμματικού

ΑΕ Μενιδίου – ΑΟ Κερατέας

Αυλώνας – Αετός Πικερμίου

Ολυμπιακός Βάρης – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ