ΑΘΛΗΤΙΚΑ

«ΔΙΠΛΟ» ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΗΤΤΕΣ ΑΝΟΙΞΗΣ, ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ ΣΤΗΝ ΕΠΣΑΝΑ

Διπλό ιδιαίτερης βαθμολογικής σημασίας πέτυχε στα Γλυκά Νερά ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου με 2-1 επί της τοπικής ομάδας βελτιώνοντας την θέση του στην βαθμολογία. Στον αντίποδα η 5η αγωνιστική της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ δεν ήταν γούρικη για την Άνοιξη που έχασε στην Ανάβυσσο από το Σαρωνικό με 2-0, όπως και για τον Παθιακάκη που ηττήθηκε εντός έδρας από τον Αρη Βούλας με 3-0.

Στη Β’ κατηγορία κερδισμένη ήταν η Σταμάτα που επικράτησε με 2-1 της Βουλιαγμένης, ενώ στο γειτονικό ντέρμπι κυριάρχησε η Δόξα Άνοιξης η οποία συνέτριψε με 5-2 τον ουραγό Διόνυσο. Σπουδαία εμφάνιση πραγματοποίησε η Νίκη Δροσιάς στο Μενίδι κόντρα στο Νικολακάκη, που έφθασε σε νίκη χάρις σε γκολ στο 88’ του Μαβίδη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10/2019

Γλυκά Νερά – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-2 (1-0)

Παθιακάκης – Άρης Βούλας 0-3 (0-1)

Καλύβια – Τριγλία Ραφήνας 1-3 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10/2019

Κορωπί – Παλλαυρεωτικός 1-3 (1-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 3-0 (1-0)

Κρυονέρι – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-2)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άνοιξη 2-0 (2-0)

* Ωρωπός – Μάχη Μαραθώνα 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ          15      5        5        0        0        12-2
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                          12      5        4        0        1        13-6
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               11      5        3        2        0         9-2
  4. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       10      5        3        1        1        10-8
  5. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                     9        5        3        0        2        7-8
  6. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                  8        5        2        2        1       10-6
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ                          7        5        2        1        2       10-8
  8. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ        7        5        2        1        2         9-8
  9. ΚΟΡΩΠΙ                            7        5        2        1        2         8-7
  10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                        7        5        2        1        2         8-8
  11. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                        7        5        2        1        2         6-8
  12. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.               6        5        1        3        1         7-5
  13. ΑΝΟΙΞΗ                            3        5        0        3        2         3-6
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                 1        5        0        1        4         3-10
  15. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                    1        5        0        1        4         3-10
  16. ΩΡΩΠΟΣ                           0        5        0        0        5         0-16

 

Η επόμενη (6η) αγωνιστική (26-27/10/2019)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Θησέας Ν. Μάκρης

Παλλαυρεωτικός – Γλυκά Νερά

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κορωπί

Μάχη Μαραθώνα – Κρυονέρι

Αστέρας Βάρης – Παθιακάκης

Άρης Βούλας – Καλύβια

Άνοιξη – Τριγλία Ραφήνας

* Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10/2018

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Ατλαντίς 1-1 (1-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 1-1 (1-1)

Σταμάτα – Βουλιαγμένη 2-1 (1-0)

Νικολακάκης – Νίκη Δροσιάς 4-3 (3-2)

Λαυρεωτική – Άρτεμις 1-2 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικητές Μεσογείων 2-1 (0-1)

Παμπαιανικός – Γέρακας 1-1 (0-1)

Δόξα Άνοιξης – Διόνυσος 5-2 (4-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                      13       5        4        1        0        11-5
  2. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ           11      5        3        2        0        17-8
  3. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    11       5        3        2        0        12-4
  4. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          10       5        3        1        1        12-5
  5. ΣΤΑΜΑΤΑ                       9        5        3        0        2         9-7
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                        8        5        2        2        1         8-6
  7. ΠΡΩΤΕΑΣ                       8        5        2        2        1         4-3
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                        7        5        2        1        2         8-6
  9. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             6        5        1        3        1         6-6
  10. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          6        5        1        3        1         5-5
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                  5        5        1        2        2         6-9
  12. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ              4        5        1        1        3         7-8
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.               4        5        1        1        3         5-9
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ            4        5        1        1        3         3-8
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                 3        5        1        0        4         6-12
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                      0        5        0        0        5         4-22

 

Η επόμενη (6η) αγωνιστική (26-27/10/2018)

Ατλαντίς – Αμφιάραος Καλάμου

Νικητές Μεσογείων – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Δόξα Άνοιξης-Εθνικός Ν. Μάκρης

Μαύρος Αετός-ΑΟ Σταμάτας

Βουλιαγμένη-Παμπαιανικός

Γέρακας-ΑΠΟ Νικολακάκης

Νίκη Δροσιάς-Λαυρεωτική

Διόνυσος-ΑΟ Άρτεμις

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10/2019

ΑΟ Παιανίας – Ραμνούς Γραμματικού 0-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10/2019

Νικηφόρος – Δόξα Αγ. Άννας 2-4

Συκάμινο – Καπανδρίτι 1-2 (0-1)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Πανσταυραϊκός 2-4

ΑΕ Μενιδίου – ΑΟ Κερατέας 1-1

Αυλώνας – Αετός Πικερμίου 1-0

Ολυμπιακός Βάρης – Κουβαράς 4-0

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                 ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ    15        5        5        0        0        22-3
  2. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                  13        5        4        1        0        15-3
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                          13        5        4        1        0          9-3
  4. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ         12        5        4        0        1        11-4
  5. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ             12        5        4        0        1        15-7
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                       9        5        3        0        2        10-8
  7. ΡΑΜΝΟΥΣ                            9        5        3        0        2          9-9
  8. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ               7        5        2        1        2         7-12
  9. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                          4        5        1        1        3          6-9
  10. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                      4        5        1        1        3          5-9
  11. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                      3        5        1        0        4          4-8
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.          1        5        0        1        4          3-15
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                         0        5        0        0        5          5-16
  14. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                            0        5        0        0        5          3-18

 

 

Η επόμενη (6η) αγωνιστική (26-27/10/2019)

Δόξα Αγ. Άννας – Ολυμπιακός Λαυρίου

Καπανδρίτι – Νικηφόρος

Ολυμπιακός Βάρης – Συκάμινο

Πανσταυραϊκός – ΑΟ Παιανίας

Ραμνούς Γραμματικού – ΑΕ Μενιδίου

ΑΟ Κερατέας – Αυλώνας

Κουβαράς – Αετός Πικερμίου

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ