ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΒΑΡΙΕΣ ΗΤΤΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ, ΑΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ

Η 6η αγωνιστική στην Α’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ ήταν …μαύρη για τις ομάδες του Δήμου Διονύσου, καθώς υπέστησαν βαριές ήττες Ολυμπιακός, Ανοιξη, Κρυονέρι και Παθιακάκης, μάλιστα με πολλά γκολ.

Στη Β’ κατηγορία η Δόξα Ανοιξης με δυσκολία έκαμψε την αντίσταση του Εθνικού Νέας Μάκρης με 2-1, ενώ οι υπόλοιποι εκπρόσωποι της περιοχής μας περιορίστηκαν σε ισοπαλίες πλην του Διονύσου, που έχει μέχρι τώρα στο παθητικό του μόνο ήττες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/10/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Θησέας Ν. Μάκρης 0-3 (0-1)

Άρης Βούλας – Καλύβια 1-3 (1-1)

Άνοιξη – Τριγλία Ραφήνας 1-3 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/10/2019

Παλλαυρεωτικός – Γλυκά Νερά 1-0 (0-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κορωπί 1-2 (0-1)

Μάχη Μαραθώνα – Κρυονέρι 5-0 (3-0)

Αστέρας Βάρης – Παθιακάκης 7-0 (3-0)

* Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         18       6        6        0        0        19-2
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                         15       6        5        0        1        16-7
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               11       6        3        2        1        13-6
  4. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              11       6        3        2        1        10-5
  5. ΚΟΡΩΠΙ                         10       6        3        1        2        10-8
  6. ΚΑΛΥΒΙΑ                       10       6        3        1        2        13-9
  7. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     10       6        3        1        2        10-8
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      10       6        3        1        2        10-11
  9. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                     10       6        3        1        2        11-8
  10. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                    9       6        3        0        3        8-10
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.              9        6        2        3        1        12-5
  12. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       7       6        2        1        3        6-13
  13. ΑΝΟΙΞΗ                           3       6        0        3        3        4-9
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                1       6        0        1        5        3-17
  15. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   1       6        0        1        5        3-11
  16. ΩΡΩΠΟΣ                          0       6        0        0        6        0-19

 

Η επόμενη (7η) αγωνιστική (2-3/11/2019)

Θησέας Ν. Μάκρης – Παλλαυρεωτικός

Γλυκά Νερά – Σαρωνικός Αναβύσσου

Κρυονέρι – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Παθιακάκης – Μάχη Μαραθώνα

Καλύβια – Αστέρας Βάρης

Τριγλία Ραφήνας – Άρης Βούλας

Κορωπί – Άνοιξη

* Ωρωπός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/10/2018

Ατλαντίς – Αμφιάραος Καλάμου 1-1 (0-0)

Μαύρος Αετός – Σταμάτα 1-1 (0-1)

Βουλιαγμένη – Παμπαιανικός 3-1 (2-0)

Νίκη Δροσιάς – Λαυρεωτική 1-1 (0-0)

Διόνυσος – Άρτεμις 0-2 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/10/2018

Νικητές Μεσογείων – Πρωτέας Π. Φωκαίας 4-5 (2-1)

Δόξα Άνοιξης – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-1 (1-0)

Γέρακας – Νικολακάκης 1-1 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                      16       6        5        1        0        13-5
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          13       6        4        1        1        14-6
  3. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          12       6        3        3         0        18-9
  4. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    12       6        3        3         0        13-5
  5. ΠΡΩΤΕΑΣ                     11       6        3        2         1          9-7
  6. ΣΤΑΜΑΤΑ                     10       6        3        1         2        10-8
  7. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             9       6        2        3         1          9-7
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                        9       6        2        3         1          9-7
  9. ΝΙΚΗΤΕΣ                        7       6        2        1         3        12-11
  10. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ          6       6        1        3         2           6-8
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                  6       6        1        3         2         7-10
  12. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ              5       6        1        2         3           8-9
  13. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ            5       6        1        2         3           4-9
  14. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.               4       6        1        1         4         6-11
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                 4       6        1        1         4         7-13
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                      0       6        0        0         6         4-24

 

Η επόμενη (7η) αγωνιστική (2-3/11/2019)

Σταμάτα – Ατλαντίς

Αμφιάραος – Νικητές Μεσογείων

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Δόξα Άνοιξης

Παμπαιανικός – Μαύρος Αετός

Νικολακάκης – Βουλιαγμένη

Λαυρεωτική – Γέρακας

Άρτεμις – Νίκη Δροσιάς

Εθνικός Ν. Μάκρης – Διόνυσος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/10/2019

ΑΟ Κερατέας – Αυλώνας 2-1 (1-0)

Πανσταυραϊκός – ΑΟ Παιανίας 1-7 (1-2)

Ολυμπιακός Βάρης – Συκάμινο 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/10/2019

Δόξα Αγ. Άννας – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (2-0)

Καπανδρίτι – Νικηφόρος 2-0 (1-0)

Ραμνούς Γραμματικού – ΑΕ Μενιδίου 5-0 (5-0)

Κουβαράς – Αετός Πικερμίου 0-1 (0-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                                  ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                 16       6        5        1        0        17-4
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   15       6        5        0        1        22-4
  3. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           15       6        5        0        1        17-7
  4. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ       15       6        5        0        1        12-4
  5. ΑΥΛΩΝΑΣ                         13       6        4        1        1        10-5
  6. ΡΑΜΝΟΥΣ                        12       6        4        0        2        14-9
  7. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                   12       6        4        0        2        12-8
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                        7       6        2        1        3          7-9
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ             7       6        2        1        3        8-19
  10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                   6       6         2        0        4        11-9
  11. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                   4       6         1        1        4        5-14
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.       1       6         0        1        5        3-17
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                     0       6         0        0        6        5-18
  14. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                        0       6         0        0        6        3-19

 

Η επόμενη (7η) αγωνιστική (2-3/11/2019)

ΑΟ Παιανίας – Δόξα Αγ. Άννας

Ολυμπιακός Λαυρίου – Καπανδρίτι

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Βάρης

ΑΕ Μενιδίου – Πανσταυραϊκός

Αυλώνας – Ραμνούς Γραμματικού

Αετός Πικερμίου – ΑΟ Κερατέας

Συκάμινο – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ