ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ 4-4, ΝΙΚΗ Η ΣΤΑΜΑΤΑ ΜΕ 2-1 ΚΑΙ 4η ΘΕΣΗ

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνουν οι ομάδες της περιοχής στα επίσημα πρωταθλήματα της ΕΠΣΑΝΑ. Το Κρυονέρι έφερε ισοπαλία 4-4 με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών σ’ ένα ματς με πολλή ένταση, η Άνοιξη έχασε στο Κορωπί από την ομώνυμη ομάδα με 3-2, ενώ ο ήττα υπέστη και ο Παθιακάκης μέσα στο σπίτι του από τη Μάχη Μαραθώνα με 2-1. Ο μόνος που νίκησε στην Α’ κατηγορία ήταν ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, ο οποίος δεν …έπαιξε γιατί πήρε το παιχνίδι στα χαρτιά από τον Ωρωπό, που πλέον σταμάτησε να αγωνίζεται.

Στη Β’ κατηγορία, η Σταμάτα επικράτησε της Ατλαντίδας με 2-1 και είναι τέταρτη στη βαθμολογία, ενώ οι υπόλοιπες ομάδες Δόξα Άνοιξης, Νίκη Δροσιάς, Διόνυσος δεν μπόρεσαν να αποφύγουν τις ήττες.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ  έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/11/2019

Γλυκά Νερά – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-1 (0-1)

Παθιακάκης – Μάχη Μαραθώνα 1-2 (0-0)

Καλύβια – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-1)

Τριγλία Ραφήνας – Άρης Βούλας 1-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11/2019

Θησέας Ν. Μάκρης – Παλλαυρεωτικός 1-0 (1-0)

Κρυονέρι – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 4-4 (3-2)

Κορωπί – Άνοιξη 3-2 (2-1)

* Ωρωπός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.     Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ          21       7       7        0        0        21-2
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                          18      7        6        0        1        17-7
  3. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.                14      7        4        2        1        14-6
  4. ΚΟΡΩΠΙ                          13      7        4        1        2        13-10
  5. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       13      7        4        1        2        13-11
  6. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                   12      7        4        0        3        9-10
  7. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.             12      7        3        3        1        14-6
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ               11      7        3        2        2        10-6
  9. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                      11      7        3        2        2        15-12
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                        10      7        3        1        3        13-11
  11. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      10      7        3        1        3        10-9
  12. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                       8        7        2        2        3        10-17
  13. ΑΝΟΙΞΗ                           3        7        0        3        4        6-12
  14. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   1        7        0        1        6        3-12
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                1        7        0        1        6        4-19
  16. ΩΡΩΠΟΣ                          0        7        0        0        7        0-22

 

Η επόμενη (8η) αγωνιστική (9-10/11/2019)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κρυονέρι

Σαρωνικός Αναβύσσου – Θησέας Ν. Μάκρης

Κορωπί – Γλυκά Νερά

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παθιακάκης

Μάχη Μαραθώνα – Καλύβια

Αστέρας Βάρης – Τριγλία Ραφήνας

Άνοιξη – Άρης Βούλας

* Παλλαυρεωτικός – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/11/2018

Σταμάτα – Ατλαντίς 2-1 (1-1)

Αμφιάραος – Νικητές Μεσογείων 2-3 (1-1)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Δόξα Άνοιξης 2-1 (0-1)

Νικολακάκης – Βουλιαγμένη 0-2 (0-1)

Λαυρεωτική – Γέρακας 0-0

Άρτεμις – Νίκη Δροσιάς 4-2 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11/2018

Εθνικός Ν. Μάκρης – Διόνυσος 4-1 (1-1)

Παμπαιανικός – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 1-1 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.   ΑΓ.   Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                    19      7        6        1        0        17-7
  2. ΠΡΩΤΕΑΣ                   14      7        4        2        1        11-8
  3. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        13      7        4        1        2        15-8
  4. ΣΤΑΜΑΤΑ                   13      7        4        1        2        12-9
  5. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ        12      7        3        3        1        18-11
  6. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  12      7        3        3        1         14-7
  7. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        12      7        3        3        1          11-7
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                   10      7        3        1        3        15-13
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                   10      7        2        4        1            9-7
  10. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           7        7        2        1        4       10-12
  11. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ       7        7        1        4        2          7-9
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               6        7        1        3        3         9-13
  13. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ         6        7        1        3        3         5-10
  14. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ           5        7        1        2        4        10-13
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              5        7        1        2        4         7-13
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   0        7        0        0        7         5-28

 

Η επόμενη (8η) αγωνιστική (9-10/11/2019)

Ατλαντίς – Παμπαιανικός

Νικητές Μεσογείων – Σταμάτα

Δόξα Άνοιξης – Αμφιάραος Καλάμου

Εθνικός Ν. Μάκρης – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικολακάκης

Βουλιαγμένη – Λαυρεωτική

Γέρακας – Άρτεμις

Διόνυσος – Νίκη Δροσιάς

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/11/2019

ΑΟ Παιανίας – Δόξα Αγ. Άννας 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 3/11/2019

Ολυμπιακός Λαυρίου – Καπανδρίτι 1-3

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Βάρης 1-5 (1-1)

ΑΕ Μενιδίου – Πανσταυραϊκός 5-1 (2-0)

Αυλώνας – Ραμνούς Γραμματικού 0-1 (0-1)

Αετός Πικερμίου – ΑΟ Κερατέας 1-2 (0-1)

Συκάμινο – Κουβαράς 2-1 (2-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.     Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ               19      7        6        1        0         19-5
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  18      7        6        0        1        27-5
  3. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          18      7        6        0        1        19-7
  4. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      15      7        5        0        2        13-6
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                       15      7        5        0        2        15-9
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  15      7        5        0        2        15-9
  7. ΑΥΛΩΝΑΣ                        13      7        4        1        2        10-6
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     10      7        3        1        3         9-10
  9. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                  7        7        2        1        4       10-15
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           7        7        2        1        4        9-24
  11. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                  6        7        2        0        5       11-11
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.      1        7        0        1        6       4-20
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                    0        7        0        0        7       6-23
  14. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                       0        7        0        0        7        4-21

 

Η επόμενη (8η) αγωνιστική (9-10/11/2019)

Δόξα Αγ. Άννας – ΑΕ Μενιδίου

Καπανδρίτι – ΑΟ Παιανίας

Ολυμπιακός Βάρης – Ολυμπιακός Λαυρίου

Συκάμινο – Νικηφόρος

Πανσταυραϊκός – Αυλώνας

Ραμνούς Γραμματικού – Αετός Πικερμίου

Κουβαράς – ΑΟ Κερατέας

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ