ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ Η 8η ΣΕ Α’ ΚΑΙ Β’ ΕΠΣΑΝΑ

Ημέρα ισοπαλιών ήταν η 8η αγωνιστική στην Α’ ΕΠΣΑΝΑ, καθώς στο 1-1 έμειναν Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και Κρυονέρι στο γειτονικό ντέρμπι, ενώ ο Παθιακάκης πήρε πολύτιμο βαθμό στο Μενίδι στο παιχνίδι με τον αξιόμαχο Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών. Μια ακόμη μέτρια εμφάνιση έκανε η Άνοιξη που έχασε στο γήπεδό της με 2-1 από τον Άρη Βούλας.

Στη Β’ κατηγορία είχαμε επίσης κύμα ισοπαλιών, με τη Σταμάτα να φέρνει 1-1 εκτός έδρας με τους Νικητές και τη Δόξα Άνοιξης να παραχωρεί 2-2 στο σκληροτράχηλο Αμφιάρραο. Το τοπικό ντέρμπι στο Διόνυσο πήρε η Νίκη Δροσιάς επικρατώντας με 2-0 των γηπεδούχων.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Κρυονέρι 1-1 (1-0)

Κορωπί – Γλυκά Νερά 4-3 (3-2)

Μάχη Μαραθώνα – Καλύβια 1-0 (1-0)

Άνοιξη – Άρης Βούλας 1-2 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11/2019

Σαρωνικός Αναβύσσου – Θησέας Ν. Μάκρης 0-0

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παθιακάκης 1-1 (1-0)

Αστέρας Βάρης – Τριγλία Ραφήνας 1-1 (1-0)

* Παλλαυρεωτικός – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.  ΑΓ.   Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         22      8        7        1        0        22-3
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                         19      8        6        1        1        18-8
  3. ΚΟΡΩΠΙ                         16      8        5        1        2        17-13
  4. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            15      8        4        3        1        15-6
  5. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              15       8        4        3        1        14-6
  6. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             14       8        4        2        2        12-7
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.     14       8        4        2        2        14-12
  8. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    13       8        4        1        3         13-9
  9. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 13       8        4        1        3         9-10
  10. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                    12       8        3        3        2        16-13
  11. ΚΑΛΥΒΙΑ                      10       8        3        1        4        13-12
  12. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                     9        8        2        3        3        11-18
  13. ΑΝΟΙΞΗ                         3        8        0        3        5          7-14
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              2        8        0        2        6          5-20
  15. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                 1        8        0        1        7          6-16
  16. ΩΡΩΠΟΣ                        0        8        0        0        8        0-25

 

 

Η επόμενη (9η) αγωνιστική (16-17/11/2019)

Παθιακάκης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Κρυονέρι – Παλλαυρεωτικός

Ωρωπός – Σαρωνικός Αναβύσσου

Θησέας Ν. Μάκρης – Κορωπί

Καλύβια – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Τριγλία Ραφήνας – Μάχη Μαραθώνα

Άρης Βούλας – Αστέρας Βάρης

Γλυκά Νερά – Άνοιξη

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11/2018

Ατλαντίς – Παμπαιανικός 2-1 (2-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-0

Βουλιαγμένη – Λαυρεωτική 4-0 (3-0)

Διόνυσος – Νίκη Δροσιάς 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11/2018

Νικητές Μεσογείων – Σταμάτα 1-1 (0-1)

Δόξα Άνοιξης – Αμφιάραος Καλάμου 2-2

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικολακάκης 4-2 (1-0)

Γέρακας – Άρτεμις 0-1 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                   22      8        7        1        0         18-7
  2. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        15      8        4        3        1         15-7
  3. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 15      8        4        3        1          16-8
  4. ΠΡΩΤΕΑΣ                  15      8        4        3        1          11-8
  5. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ       14      8        4        2        2        17-10
  6. ΣΤΑΜΑΤΑ                  14      8        4        2        2        13-10
  7. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ        12      8        3        3        2        20-15
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                   11       8        3        2        3        16-14
  9. ΓΕΡΑΚΑΣ                   10       8        2        4        2           9-8
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ           8       8        2        2        4        12-13
  11. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            8       8        2        2        4        10-12
  12. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ        7       8        1        4        3          8-11
  13. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                7       8        1        3        3        11-15
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          6       8        2        3        3          9-12
  15. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               5       8        1        2        5          7-17
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0       8        0        0        8          5-30

 

 

Η επόμενη (9η) αγωνιστική (16-17/11/2019)

Νικολακάκης – Ατλαντίς

Παμπαιανικός – Νικητές Μεσογείων

Σταμάτα – Δόξα Άνοιξης

Αμφιάραος Καλάμου – Εθνικός Ν. Μάκρης

Λαυρεωτική – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Άρτεμις – Βουλιαγμένη

Νίκη Δροσιάς – Γέρακας

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Διόνυσος

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 9/11/2019

Πανσταυραϊκός – Αυλώνας 2-4

Ολυμπιακός Βάρης – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 10/11/2019

Δόξα Αγ. Άννας – ΑΕ Μενιδίου 2-1 (1-1)

Καπανδρίτι – ΑΟ Παιανίας 4-0

Συκάμινο – Νικηφόρος ανεβλήθη

Ραμνούς Γραμματικού – Αετός Πικερμίου 5-0

Κουβαράς – ΑΟ Κερατέας 2-6 (1-3)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

  ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.        Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                22        8        7         1        0         25-7
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   21       8        7         0        1         30-5
  3. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           21       8        7         0        1         21-8
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                        18       8        6         0        2         20-9
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                   18       8        6         0        2         19-9
  6. ΑΥΛΩΝΑΣ                         16       8        5         1        2         14-8
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ        15       8        5         0        3        13-11
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                       10       7        3        1         3          9-10
  9. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                    7        8        2        1         5        11-17
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ              7       8        2         1        5        11-28
  11. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                    6        8        2        0         6        11-15
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.        1        8        0        1         7          4-23
  13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                      0        7        0         0         7          6-23
  14. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                         0         8        0        0          8         6-27

 

 

Η επόμενη (9η) αγωνιστική (16-17/11/2019)

Αυλώνας – Δόξα Αγ. Άννας

ΑΕ Μενιδίου – Καπανδρίτι

ΑΟ Παιανίας – Ολυμπιακός Βάρης

Ολυμπιακός Λαυρίου – Συκάμινο

Αετός Πικερμίου – Πανσταυραϊκός

ΑΟ Κερατέας – Ραμνούς Γραμματικού

Νικηφόρος – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ