ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΠΑΛΙ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΑΝΑ, ΝΕΑ ΗΤΤΑ Η ΆΝΟΙΞΗ

Ισόπαλο 1-1 έληξε το τοπικό ντέρμπι του Αγίου Στεφάνου ανάμεσα σε Ολυμπιακό και Παθιακάκη. Το Κρυονέρι από τη μεριά του παραχώρησε λευκή (0-0) ισοπαλία στον Παλλαυρεωτικό, ενώ η Άνοιξη έχασε στα Γλυκά Νερά από την ομώνυμη ομάδα με 2-1.

Στη Β’ κατηγορία, η Δόξα Άνοιξης συνέτριψε τη Σταμάτα με 4-1, δείχνοντας ότι έχει δυναμική για ψηλότερα, ενώ η Νίκη Δροσιάς έχασε  από το Γέρακα (3-1) και ο Διόνυσος πρόσθεσε άλλη μια βαριά ήττα στο παθητικό του στην Παλαιά Φώκαια (7-1).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/11/2019

Καλύβια – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 3-2 (2-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/11/2019

Παθιακάκης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-1 (1-0)

Κρυονέρι – Παλλαυρεωτικός 0-0

Θησέας Ν. Μάκρης – Κορωπί 0-0

Τριγλία Ραφήνας – Μάχη Μαραθώνα 0-2 (0-0)

Άρης Βούλας – Αστέρας Βάρης 2-4 (2-2)

Γλυκά Νερά – Άνοιξη 2-1 (1-0)

* Ωρωπός – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

   ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ      25      9        8        1        0         26-5
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                      19      9        6        1        2        18-10
  3. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.         18      9        5        3        1         17-6
  4. ΚΟΡΩΠΙ                      17      9        5        2        2        17-13
  5. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.            16      9        4        4        1         14-6
  6. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ              16      9        5        1        3        12-10
  7. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.   15      9        4        3        2        15-13
  8. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ          14      9        4        2        3        14-11
  9. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ  14      9        4        2        3         13-9
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                    13      9        4        1        4        16-14
  11. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                  12      9        3        3        3        18-16
  12. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                  10      9        2        4        3        11-18
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                4      9        1        1        7          8-17
  14. ΑΝΟΙΞΗ                        3      9        0        3        6          8-16
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ             3      9        0        3        6          6-21
  16. ΩΡΩΠΟΣ                       0      9        0        0        9          0-28

 

Η επόμενη (10η) αγωνιστική (23-24/11/2019)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καλύβια

Παλλαυρεωτικός – Παθιακάκης

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κρυονέρι

Γλυκά Νερά – Θησέας Ν. Μάκρης

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Τριγλία Ραφήνας

Μάχη Μαραθώνα – Άρης Βούλας

Άνοιξη – Αστέρας Βάρης

Κορωπί – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/11/2018

Νικολακάκης – Ατλαντίς 1-4 (1-1)

Σταμάτα – Δόξα Άνοιξης 1-4 (1-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-1 (0-0)

Λαυρεωτική – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-0 (1-0)

Άρτεμις – Βουλιαγμένη 0-2 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Γέρακας 1-3 (1-3)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Διόνυσος 7-1 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/11/2018

Παμπαιανικός – Νικητές Μεσογείων 0-6 (0-2)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

   ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.     ΑΓ.    Ν.      Ι.        Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                    22        9        7        1        1         18-9
  2. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  18        9        5        3        1         20-9
  3. ΠΡΩΤΕΑΣ                   18        9        5        3        1         18-9
  4. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         18        9        5        3        1         17-7
  5. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        17        9        5        2        2        21-11
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                    14        9        4        2        3        22-14
  7. ΣΤΑΜΑΤΑ                   14        9        4        2        3        14-14
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                    13        9        3        4        2          12-9
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         12        9        3        3        3        21-19
  10. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.             9        9        2        3        4        11-13
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             8       9        2        2        5        13-16
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                 8       9        1        4        3        12-16
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ                8       9        2        2        5          9-17
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ         7       9        1        4        4          8-17
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ           6       9        2        3        4          9-14
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                     0       9        0        0        9          6-37

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

Η επόμενη (10η) αγωνιστική (23-24/11/2019)

Ατλαντίς – Λαυρεωτική

Νικητές Μεσογείων – Νικολακάκης

Δόξα Άνοιξης – Παμπαιανικός

Εθνικός Ν. Μάκρης – Σταμάτα

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αμφιάραος Καλάμου

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Άρτεμις

Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς

Διόνυσος – Γέρακας

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 16/11/2019

ΑΟ Παιανίας – Ολυμπιακός Βάρης 0-4 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 17/11/2018

Αυλώνας – Δόξα Αγ. Άννας 1-0

ΑΕ Μενιδίου – Καπανδρίτι 0-1

Ολυμπιακός Λαυρίου – Συκάμινο 1-0

Αετός Πικερμίου – Πανσταυραϊκός 6-1 (3-0)

ΑΟ Κερατέας – Ραμνούς Γραμματικού 3-0 (2-0)

Νικηφόρος – Κουβαράς 0-1 (0-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

     ΟΜΑΔΕΣ                             ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                 25       9        8        1        0         28-7
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   24       9        8        0        1         34-5
  3. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           21       9        7        0        2         21-9
  4. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                   21       9        7        0        2         20-9
  5. ΑΥΛΩΝΑΣ                        19        9        6        1        2         15-8
  6. ΡΑΜΝΟΥΣ                       18        9        6        0        3        20-12
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      18        9        6        0        3        19-12
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     13        9        4        1        4        12-11
  9. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                  7        9         2        1        6        11-18
  10. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           7         9        2        1        6        12-34
  11. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                 6         9        2        0        7        11-19
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.     4         9        1        1        7          5-23
  13. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                       3         9        1        0        8          7-27
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                   0         9         0        0        9          6-27

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό.

 

Η επόμενη (10η) αγωνιστική (23-24/11/2019)

Δόξα Αγ. Άννας – Αετός Πικερμίου

Καπανδρίτι – Αυλώνας

Ολυμπιακός Βάρης – ΑΕ Μενιδίου

Συκάμινο – ΑΟ Παιανίας

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου

Πανσταυραϊκός – ΑΟ Κερατέας

Κουβαράς – Ραμνούς Γραμματικού

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ