ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ- ΝΙΚΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΔΡΟΣΙΑΣ

Ισοπαλία 2-2 παραχώρησε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου στα Καλύβια ύστερα από ένα αμφίρροπο παιχνίδι, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Το Κρυονέρι πήρε 1-1 στη Ανάβυσσο από τον πάντα δυνατό στην έδρα του Σαρωνικό, ενώ η Άνοιξη ηττήθηκε με 3-2 στην έδρα της από τον Αστέρα Βάρης και ο Παθιακάκης που δεν πάει καθόλου καλά γνώρισε τη συντριβή με 7-1 στο Λαύριο από τον Παλλαυρεωτικό.

Στη Β’ κατηγορία, η Σταμάτα νίκησε καθαρά στη Νέα Μάκρη τον Εθνικό με 3-1, ενώ μεγάλο «διπλό» εξασφάλισε και η Νίκη Δροσιάς επί της φορμαρισμένης Βουλιαγμένης με 1-0. Η δυναμική Δόξα Άνοιξης υποχρεώθηκε σε λευκή ισοπαλία (0-0) από τον Παμπαιανικό και, τέλος, ο ουραγός Διόνυσος μετά από μια ακόμη κακή εμφάνιση υπέστη βαριά ήττα με 5-1 στο γήπεδό του από το Γέρακα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/11/2019

Άνοιξη – Αστέρας Βάρης 2-3 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/11/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Καλύβια 2-2 (1-1)

Παλλαυρεωτικός – Παθιακάκης 7-1 (4-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Κρυονέρι 1-1 (0-1)

Γλυκά Νερά – Θησέας Ν. Μάκρης 3-0 (1-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Τριγλία Ραφήνας 2-4 (0-1)

Μάχη Μαραθώνα – Άρης Βούλας 1-1 (1-0)

* Κορωπί – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.   ΑΓ.   N.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         28      10      9        1        0          29-7
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                         22      10      7        1        2        22-12
  3. ΚΟΡΩΠΙ                         20      10      6        2        2        20-13
  4. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            19      10      5        4        1          18-7
  5. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     17      10      5        2        3        20-10
  6. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                  17      10      5        2        3        13-11
  7. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               16      10      4        4        2          14-9
  8. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      16       10     4        4        2        17-15
  9. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              15      10      4        3        3        15-12
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                        14      10      4        2        4        18-16
  11. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                     12       10      3        3        4        20-20
  12. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                     11       10      2        5        3        12-19
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                   7       10      2        1        7        11-17
  14. ΑΝΟΙΞΗ                           3       10      0        3        7        10-19
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                3       10      0        3        7          7-28
  16. ΩΡΩΠΟΣ                          0       10      0        0      10          0-31

 

Η επόμενη (11η) αγωνιστική (30/11-1/12/2019)

Τριγλία Ραφήνας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Καλύβια – Παλλαυρεωτικός

Παθιακάκης – Σαρωνικός Αναβύσσου

Κρυονέρι – Κορωπί

Άρης Βούλας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Αστέρας Βάρης – Μάχη Μαραθώνα

Θησέας Ν. Μάκρης – Άνοιξη

* Ωρωπός – Γλυκά Νερά 0-3 α.α.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/11/2018

Ατλαντίς – Λαυρεωτική 1-0 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (1-0)

Βουλιαγμένη – Νίκη Δροσιάς 0-1 (0-0)

Διόνυσος – Γέρακας 1-5 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/11/2018

Νικητές Μεσογείων – Νικολακάκης 2-0 (0-0)

Δόξα Άνοιξης – Παμπαιανικός 0-0

Εθνικός Ν. Μάκρης – Σταμάτα 1-3 (1-0)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Άρτεμις 0-0

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.        Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                   23      10      7        2        1         18-9
  2. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 21      10      6        3        1         21-9
  3. ΠΡΩΤΕΑΣ                  21      10      6        3        1         20-9
  4. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ       18      10      5        3        2        21-11
  5. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        18      10      5        3        2         17-8
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                   17      10      5        2        3        24-14
  7. ΣΤΑΜΑΤΑ                  17      10      5        2        3        17-15
  8. ΓΕΡΑΚΑΣ                   16      10      4        4        2        17-10
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ        12      10      3        3        4        21-21
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ         11      10      3        2        5        14-16
  11. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           9       10      2        3        5        12-16
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               8       10      1        4        4        12-18
  13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              8       10      2        2        6          9-18
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ       8       10      1        5        4           8-17
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ         7       10      2        4        4           9-14
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   0       10      0        0      10           7-42

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

Η επόμενη (11η) αγωνιστική (30/11-1/12/2019)

Άρτεμις – Ατλαντίς

Λαυρεωτική – Νικητές Μεσογείων

Νικολακάκης – Δόξα Άνοιξης

Παμπαιανικός – Εθνικός Ν. Μάκρης

Σταμάτα – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Νίκη Δροσιάς – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίιου

Γέρακας – Βουλιαγμένη

Αμφιάραος Καλάμου – Διόνυσος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

10η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 23/11/2019

Νικηφόρος – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 24/11/2018

Δόξα Αγ. Άννας – Αετός Πικερμίου 1-1 (0-1)

Καπανδρίτι – Αυλώνας 0-1 (0-0)

Ολυμπιακός Βάρης – ΑΕ Μενιδίου 3-0 (1-0)

Συκάμινο – ΑΟ Παιανίας 0-0

Πανσταυραϊκός – ΑΟ Κερατέας 0-5 (0-3)

Κουβαράς – Ραμνούς Γραμματικού 2-8 (2-4)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                 28      10      9        1        0          33-7
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   27      10      9        0        1          37-5
  3. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           22      10      7        1        2        22-10
  4. ΑΥΛΩΝΑΣ                         22      10      7        1        2          16-8
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                        21      10      7        0        3        28-14
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                   21      10      7        0        3        20-10
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ       19       10     6        1         3        20-13
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                      14      10      4        2        4         12-11
  9. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                   7       10      2        1        7        11-19
  10. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                   7       10      2        1        7         11-21
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ             7       10      2        1        7        12-39
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.       5       10      1        2        7          5-23
  13. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                         3       10      1        0        9          9-35
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                     1        10      0        1        9          6-27

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό.

 

 

Η επόμενη (11η) αγωνιστική (30/11-1/12/201

ΑΟ Κερατέας – Δόξα Αγ. Άννας

Αετός Πικερμίου – Καπανδρίτι

Αυλώνας – Ολυμπιακός Βάρης

ΑΕ Μενιδίου – Συκάμινο

ΑΟ Παιανίας – Νικηφόρος

Ραμνούς Γραμματικού – Πανσταυραϊκός

Ολυμπιακός Λαυρίου – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ