ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΤΤΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΆΝΟΙΞΗΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ-ΝΙΚΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΔΡΟΣΙΑΣ

Την ήττα στη Ραφήνα γνώρισε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου από την Τριγλία με 1-0 και υποχώρησε στη βαθμολογία, ενώ επίσης Κρυονέρι και Άνοιξη έχασαν από Κορωπί (με 1-0) και  Θησέα (με 3-1) αντίστοιχα. Άλλο έναν βαθμό ύστερα από καιρό εξασφάλισε ο Παθιακάκης, που έφερε 2-2 με το Σαρωνικό στην έδρα του και δεν έχει ακόμη νίκη στο ενεργητικό του.

Στη Β’ κατηγορία της ΕΠΣΑΝΑ η Σταμάτα πέτυχε μεγάλη νίκη επί του αξιόμαχου Πρωτέα με 2-0, ενώ από την πλευρά της η Νίκη Δροσιάς επικράτησε του Μαύρου Αετού Πολυδενδρίου με 2-0. Στον αντίποδα, η Δόξα Άνοιξης συνετρίβη από το Νικολακάκη με   4-1.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/11/2019

Καλύβια – Παλλαυρεωτικός 0-2 (0-0)

Παθιακάκης – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-2 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/12/2019

Τριγλία Ραφήνας – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-0 (1-0)

Κρυονέρι – Κορωπί 0-1 (0-1)

Άρης Βούλας – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 4-1 (0-1)

Αστέρας Βάρης – Μάχη Μαραθώνα 2-1 (0-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Άνοιξη 3-1 (2-0)

* Ωρωπός – Γλυκά Νερά 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                              ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.        Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         31      11     10        1         0          31-8
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                         25      11       8        1         2        23-12
  3. ΚΟΡΩΠΙ                         23      11      7         2         2        21-13
  4. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     20      11      6         2         3        22-10
  5. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            19      11      5         4         2          19-9
  6. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               19      11      5        4          2        17-10
  7. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              18     11       5        3          3        19-13
  8. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                  18     11       5        3          3        15-13
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      16      11      4        4          3        17-16
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                       14      11      4         2         5        18-18
  11. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                    12      11       3        3          5        21-24
  12. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                    11      11       2        5          4        12-20
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                10      11       3        1          7        14-17
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               4      11       0        4          7          9-30
  15. ΑΝΟΙΞΗ                         3       11      0         3          8        11-22
  16. ΩΡΩΠΟΣ                        0       11      0         0        11          0-34

 

Η επόμενη (12η) αγωνιστική (7–8/12/2019)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Άρης Βούλας

Παλλαυρεωτικός – Τριγλία Ραφήνας

Σαρωνικός Αναβύσσου – Καλύβια

Κορωπί – Παθιακάκης

Γλυκά Νερά – Κρυονέρι

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Αστέρας Βάρης

Άνοιξη – Μάχη Μαραθώνα

* Θησέας Ν. Μάκρης – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/11/2019

Άρτεμις – Ατλαντίς 1-2 (1-2)

Λαυρεωτική – Νικητές Μεσογείων 5-1 (5-1)

Παμπαιανικός – Εθνικός Ν. Μάκρης 1-1 (1-0)

Νίκη Δροσιάς – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-0 (0-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Διόνυσος 4-0 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/12/2019

Νικολακάκης – Δόξα Άνοιξης 4-1 (0-0)

Σταμάτα – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-0 (1-0)

Γέρακας – Βουλιαγμένη 3-0 (1-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  24       11      7        3        1        23-10
  2. ΑΡΤΕΜΙΣ                    23       11      7        2        2        19-11
  3. ΠΡΩΤΕΑΣ                   21       11      6        3        2        20-11
  4. ΣΤΑΜΑΤΑ                   20       11      6        2        3        19-15
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                    19       11      5        4        2        20-10
  6. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        18       11      5        3        3        22-15
  7. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         18       11      5        3        3        17-11
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                    17       11      5        2        4        25-19
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         15       11      4        3        4        25-22
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          14       11      4        2        5        16-16
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              11       11      2        4        4        16-18
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             11       11      3        2        6        14-19
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           10       11      2        4        5        13-17
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ         9       11      1        6        4          9-18
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          7        11      2        4        5          9-16
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0        11      0        0      11          7-46

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

 

Η επόμενη (12η) αγωνιστική (7–8/12/2019)

Ατλαντίς – Νίκη Δροσιάς

Νικητές Μεσογείων – Άρτεμις

Δόξα Άνοιξης – Λαυρεωτική

Εθνικός Ν. Μάκρης – Νικολακάκης

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Παμπαιανικός

Αμφιάραος Καλάμου – Σταμάτα

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Γέρακας

Διόνυσος – Βουλιαγμένη

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

11η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 30/11/2019

ΑΟ Παιανίας – Νικηφόρος 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/12/2019

ΑΟ Κερατέας – Δόξα Αγ. Άννας 5-0 (2-0)

Αετός Πικερμίου – Καπανδρίτι 2-3

Αυλώνας – Ολυμπιακός Βάρης 1-0 (1-0)

ΑΕ Μενιδίου – Συκάμινο 0-3 (0-3)

Ραμνούς Γραμματικού – Πανσταυραϊκός 0-0

Ολυμπιακός Λαυρίου – Κουβαράς 1-1 (1-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                           ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                  31      11      10       1        0         38-7
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ    27      11        9       0        2         37-6
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                          25      11        8       1        2         17-8
  4. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                    24      11        8       0        3        23-12
  5. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ            22      11        7       1        3        22-15
  6. ΡΑΜΝΟΥΣ                         22      11        7       1        3        28-14
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ        19      11         6      1        4        22-16
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                       17      11        5       2        4        15-11
  9. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ             8       11        2       2        7        12-39
  10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                   7       11        2       1        8        11-20
  11. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                    7      11         2      1        8        11-24
  12. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.       6       11        1       3        7          6-24
  13. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                         4       11        1       1        9        10-36
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                     4        11       1        1        9          7-27

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό.

 

 

Η επόμενη (12η) αγωνιστική (7–8/12/2019)

Δόξα Αγ. Άννας – Ραμνούς Γραμματικού

Καπανδρίτι – ΑΟ Κερατέας

Ολυμπιακός Βάρης – Αετός Πικερμίου

Συκάμινο – Αυλώνας

Νικηφόρος – ΑΕ Μενιδίου

Ολυμπιακός Λαυρίου – ΑΟ Παιανίας

Κουβαράς – Πανσταυραϊκός

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ