ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΣΥΝΤΡΙΒΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΗΤΤΑ ΔΟΞΑΣ, ΝΙΚΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Γρουσούζικη αποδείχτηκε η 13η αγωνιστική για τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου, που γνώρισε τη συντριβή με 6-1 στη Βάρη από τον πρωτοπόρο και αδιαφιλονίκητο φαβορί για τον τίτλο στην Α’ ΕΠΣΑΝΑ Αστέρα. Στον αντίποδα, το Κρυονέρι επιβλήθηκε με 3-2 του Θησέα Νέας Μάκρης και βελτίωσε τη βαθμολογική του θέση, ενώ επιτέλους νίκη και για την Άνοιξη, η οποία δεν έπαιξε, αλλά πήρε στα χαρτιά το παιχνίδι με τον Ωρωπό που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Το ματς Παθιακάκης-Γλυκά Νερά αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας.

Στη Β’ κατηγορία, η Νίκη Δροσιάς παραχώρησε ισοπαλία 2-2 στους Νικητές Ανθούσας ύστερα από ένα ωραίο παιχνίδι με πλούσιες φάσεις εκατέρωθεν, ενώ το Σάββατο η Δόξα Άνοιξης ηττήθηκε από την Αρτεμη με 1-0 και η Σταμάτα επικράτησε του ουραγού Διονύσου με 5-1.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

13η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/12/2019

Καλύβια – Κορωπί 0-0

Παθιακάκης – Γλυκά Νερά ανεβλήθη

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12/2019

Αστέρας Βάρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 6-1 (5-0)

Άρης Βούλας – Παλλαυρεωτικός 2-0 (1-0)

Τριγλία Ραφήνας – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-0

Κρυονέρι – Θησέας Ν. Μάκρης 3-2 (0-0)

Μάχη Μαραθώνα – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 4-3 (2-0)

* Ωρωπός – Άνοιξη 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         37      13    12       1        0        40-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                         29      13      9       2        2        26-13
  3. ΚΟΡΩΠΙ                         25      13      7       4        2        21-13
  4. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            25      13      7       4        2        26-13
  5. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             24      13      7       3         3        23-13
  6. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              22       13      6       4        3        22-13
  7. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 22      13      6        4        3        18-15
  8. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     20      13      6        2        5        23-15
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      16      13      4        4        5        18-24
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ                       15      13      4        3        6        20-21
  11. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                    15      13       3        6        4        15-22
  12. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                    12      13       3        3        7        26-31
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                11      12       3        2        7        14-17
  14. ΑΝΟΙΞΗ                          6      13       1        3        9        15-25
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               5      12       0        5         7         9-30
  16. ΩΡΩΠΟΣ                         0      13       0        0       13         0-40

 

 

Η επόμενη (14η) αγωνιστική (21–22/12/2019)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μάχη Μαραθώνα

Παλλαυρεωτικός – Αστέρας Βάρης

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άρης Βούλας

Κορωπί – Τριγλία Ραφήνας

Γλυκά Νερά – Καλύβια

Θησέας Ν. Μάκρης – Παθιακάκης

Άνοιξη – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

* Ωρωπός – Κρυονέρι 0-3 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

13η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/12/2019

Άρτεμις – Δόξα Άνοιξης 1-0 (1-0)

Λαυρεωτική – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-1 (0-0)

Νικολακάκης – Πρωτέας Π. Φωκαίας ανεβλήθη

Βουλιαγμένη – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 4-1 (2-1)

Σταμάτα – Διόνυσος 5-1 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12/2019

Παμπαιανικός – Αμφιάραος Καλάμου 2-2 (0-0)

Γέρακας – Ατλαντίς 2-1 (1-0)

Νίκη Δροσιάς – Νικητές Μεσογείων 2-2 (1-1)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  25      13      7        4        2        25-13
  2. ΑΡΤΕΜΙΣ                    26      13      8        2        3        20-13
  3. ΓΕΡΑΚΑΣ                    25      13      7        4        2        25-11
  4. ΠΡΩΤΕΑΣ                   24      12      7        3        2        22-12
  5. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         24      13      7        3        3        27-13
  6. ΣΤΑΜΑΤΑ                   23      13      7        2        4        24-17
  7. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        21      13      6        3        4        25-16
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                    21      13      6        3        4        29-21
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         18      12      5        3        4        27-22
  10. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          16      13      4        4        5        19-19
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              15      13      3        5        4        19-20
  12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             14      13      4        2        7        16-23
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           10      13      2        4        7        14-21
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ       10      13      1        7        5        12-22
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          7       13      2        4        7        10-23
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0       13      0        0        13        9-57

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

 

Η επόμενη (14η) αγωνιστική (21–22/12/2019)

Ατλαντίς – Βουλιαγμένη

Νικητές Μεσογείων – Γέρακας

Δόξα Άνοιξης – Νίκη Δροσιάς

Εθνικός Ν. Μάκρης – Άρτεμις

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Λαυρεωτική

Αμφιάραος Καλάμου – Νικολακάκης

Σταμάτα – Παμπαιανικός

Διόνυσος – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

 

 

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

13η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 14/12/2019

Πανσταυραϊκός – Δόξα Αγ. Άννας 1-4 (0-2)

ΑΟ Παιανίας – Κουβαράς ανεβλήθη

ΚΥΡΙΑΚΗ 15/12/2019

Ραμνούς Γραμματικού – Καπανδρίτι 1-0

ΑΟ Κερατέας – Ολυμπιακός Βάρης 2-1 (1-0)

Αετός Πικερμίου – Συκάμινο 3-0 (1-0)

Αυλώνας – Νικηφόρος 1-0

ΑΕ Μενιδίου – Ολυμπιακός Λαυρίου 0-1 (0-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                37      13      12      1        0          44-9
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                        31      13      10      1        2          19-8
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  30      13      10      0        3          42-9
  4. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          26      13        8       2        3        28-18
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                       26      13        8       2        3        31-16
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  24      13        8       0        5        24-17
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      22      13        7       1        5        26-20
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     17      13        5       2        6        15-15
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    12      13        3       3        7        10-24
  10. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                10      13        3        1        9        13-25
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           8       13        2        2        9        13-44
  12. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                 7       12        2        1        9        11-23
  13. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                       7       12        2        1        9        11-36
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                   4        13        1        1      11          7-30

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

 

Η επόμενη (14η) αγωνιστική (21–22/12/2019)

Πανσταυραϊκός – Καπανδρίτι

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Βάρης

ΑΟ Κερατέας – Συκάμινο

Αετός Πικερμίου – Νικηφόρος

Αυλάνας – Ολυμπιακός Λαυρίου

ΑΕ Μενιδίου – ΑΟ Παιανίας

Κουβαράς – Δόξα Αγ. Άννας

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ