ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΆΝΟΙΞΗΣ, ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ

Ημέρα ισοπαλιών ήταν η 14η στην  Α’ ΕΠΣΑΝΑ, καθώς Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου, Άνοιξη και Παθιακάκης μοιράστηκαν τους βαθμούς με τους αντιπάλους τους. Ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να φθάσει στη νίκη επί της Μάχης Μαραθώνα (0-0), ο Παθιακάκης απόσπασε 1-1 στη Νέα Μάκρη από τον πάντα αξιόμαχο Θησέα, ενώ το Σάββατο η Άνοιξη έφερε 2-2 στην έδρα της με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών. Το Κρυονέρι από τη μεριά του πήρε στα χαρτιά το ματς με τον Ωρωπό, που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Στη Β’ κατηγορία η Δόξα Άνοιξης επικράτησε στο γειτονικό ντέρμπι με  1-0 της Νίκης Δροσιάς, ενώ το Σάββατο η Σταμάτα νίκησε τον Παμπαιανικό 2-0 και ο Διόνυσος συνετρίβη στο γήπεδό του από το Μαύρο Αετό Πολυδενδρίου με 6-3.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

14η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/12/2019

Άνοιξη – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 2-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12/2019

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Μάχη Μαραθώνα 0-0

Παλλαυρεωτικός – Αστέρας Βάρης 0-1 (0-1)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Άρης Βούλας 3-3 (1-1)

Κορωπί – Τριγλία Ραφήνας 1-2 (0-0)

Γλυκά Νερά – Καλύβια 0-3 (0-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Παθιακάκης 1-1 (0-1)

* Ωρωπός – Κρυονέρι 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ         40      14      13      1        0        41-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                         32      14      10      2        2        28-14
  3. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.            26      14        7      5        2        26-13
  4. ΚΟΡΩΠΙ                         25      14        7      4        3        22-15
  5. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ             25       14       7       4        3        26-16
  6. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              23       14        6      5        3        23-14
  7. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 23       14        6      5        3        21-18
  8. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ     20      14        6       2        6        23-16
  9. ΚΑΛΥΒΙΑ                       18      14        5       3        6        23-21
  10. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                     18      14        4       6        4        18-22
  11. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      17      14        4       5        5        18-24
  12. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                     13      14        3       4        7        28-33
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                 11      13        3       2        8        14-20
  14. ΑΝΟΙΞΗ                           7      14        1       4        9        17-27
  15. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ                6       13       0        6        7        10-31
  16. ΩΡΩΠΟΣ                          0       14       0        0      14          0-43

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (11–12/1/2020)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Μάχη Μαραθώνα – Παλλαυρεωτικός

Αστέρας Βάρης – Σαρωνικός Αναβύσσου

Άρης Βούλας – Κορωπί

Τριγλία Ραφήνας – Γλυκά Νερά

Καλύβια – Θησέας Ν. Μάκρης

Κρυονέρι – Άνοιξη

Παθιακάκης – Ωρωπός 3-0 α.α

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

14η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 21/12/2019

Ατλαντίς – Βουλιαγμένη 0-0

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Λαυρεωτική 0-2 (0-1)

Αμφιάραος Καλάμου – Νικολακάκης 3-2 (2-0)

Σταμάτα – Παμπαιανικός 2-0 (1-0)

Διόνυσος – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 3-6 (2-3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12/2019

Νικητές Μεσογείων – Γέρακας 1-0 (1-0)

Δόξα Άνοιξης – Νίκη Δροσιάς 1-0 (0-0)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Άρτεμις 1-2 (0-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΡΤΕΜΙΣ                    29      14      9        2        3        22-14
  2. ΣΤΑΜΑΤΑ                   26      14      8        2        4        26-17
  3. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  26      14      7        5        2        25-13
  4. ΓΕΡΑΚΑΣ                    25      14      7        4        3        25-12
  5. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         25      14      7        4        3        27-13
  6. ΠΡΩΤΕΑΣ                   24      13      7        3        3        22-14
  7. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        24      14      7        3        4        26-16
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                    24      14      7        3        4        30-21
  9. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              18      14      4        5        4        22-22
  10. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         18      13      5        3        5        29-25
  11. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             17      14      5        2        7        18-23
  12. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          16      14      4        4        6        19-20
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           10      14      2        4        8        15-23
  14. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ        10      14      3        4        7        16-26
  15. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ      10       14      1        7        6        12-24
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0       14      0        0      14        12-63

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (11–12/1/2020)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ατλαντίς

Βουλιαγμένη – Νικητές Μεσογείων

Γέρακας – Δόξα Άνοιξης

Νίκη Δροσιάς – Εθνικός Ν. Μάκρης

Άρτεμις – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Λαυρεωτική – Αμφιάραος Καλάμου

Νικολακάκης – Σταμάτα

Παμπαιανικός – Διόνυσος

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

14η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 22/12/2019

Πανσταυραϊκός – Καπανδρίτι 2-5

Ραμνούς Γραμματικού – Ολυμπιακός Βάρης 1-1 (0-0)

ΑΟ Κερατέας – Συκάμινο 5-1

Αετός Πικερμίου – Νικηφόρος 4-0 (2-0)

Αυλώνας – Ολυμπιακός Λαυρίου 3-0 (3-0)

ΑΕ Μενιδίου – ΑΟ Παιανίας 1-3

Κουβαράς – Δόξα Αγ. Άννας 1-1

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                          ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.        Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                37      13      12       1         0         44-9
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                        31      13      10       1         2         19-8
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  30      13      10       0         3         42-9
  4. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          26      13        8       2         3        28-18
  5. ΡΑΜΝΟΥΣ                       26      13        8       2         3        31-16
  6. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  24      13        8       0         5        24-17
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      22      13        7       1         5        26-20
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     17      13        5       2         6        15-15
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    12      13        3       3         7        10-24
  10. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                10      13        3       1         9        13-25
  11. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           8       13        2       2         9        13-44
  12. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                 7       12        2       1         9        11-23
  13. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                       7       12        2       1         9        11-36
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                    4       13        1       1       11          7-30

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

Η επόμενη (15η) αγωνιστική (11–12/1/2020)

Καπανδρίτι – Δόξα Αγ. Άννας

Ολυμπιακός Βάρης – Πανσταυραϊκός

Συκάμινο – Ραμνούς Γραμματικού

Νικηφόρος – ΑΟ Κερατέας

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αετός Πικερμίου

ΑΟ Παιανίας – Αυλώνας

ΑΕ Μενιδίου – Κουβαράς

 

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ