ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΙΣΟΠΑΛΙΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΗΝ ΆΝΟΙΞΗ

Λευκή ισοπαλία (0-0) στο Μενίδι εξασφάλισε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου στην αναμέτρηση με τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ , ενώ στο γειτονικό ντέρμπι το Κρυονέρι νίκησε 1-0 την Άνοιξη. Δίχως αγώνα, στα χαρτιά, ο Παθιακάκης πήρε το ματς με τον Ωρωπό ( που έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα) και βελτίωσε τη θέση του στη βαθμολογία.

Στη Β’ κατηγορία η Σταμάτα προελαύνει. Νίκησε στο Μενίδι 2-0 το αξιόμαχο Νικολακάκη και συγκατοικεί πλέον στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με Ατλαντίδα και Άρτεμη. Η Δόξα Άνοιξης πήρε ισοπαλία 2-2 στο Γέρακα από την ομώνυμη ομάδα, ενώ η Νίκη Δροσιάς παραχώρησε επίσης 2-2 στον Εθνικό Νέας Μάκρης. Τέλος, ο Διόνυσος συνετρίβη εκτός έδρας από τον Παμπαινιακό με 5-1.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

15η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/1/2020

Καλύβια – Θησέας Ν. Μάκρης 2-0 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/1/2020

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-0

Μάχη Μαραθώνα – Παλλαυρεωτικός 1-1 (0-1)

Αστέρας Βάρης – Σαρωνικός Αναβύσσου 0-0

Άρης Βούλας – Κορωπί 2-1 (1-0)

Τριγλία Ραφήνας – Γλυκά Νερά 2-3 (0-2)

Κρυονέρι – Άνοιξη 1-0 (1-0)

* Παθιακάκης – Ωρωπός 3-0 α.α

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ   41      15      13      2        0        41-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                   32      15      10      2        3        30-17
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ       28      15       8       4        3        28-17
  4. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.     27      15       7        6        2        27-14
  5. ΚΟΡΩΠΙ                  25      15       7        4        4        23-17
  6. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ          24      15       6        6        3        21-18
  7. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.       23      15       6        5        4        23-16
  8. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ    21      15       6        3        6        24-17
  9. ΚΡΥΟΝΕΡΙ             21      15       5        6        4        19-22
  10. ΚΑΛΥΒΙΑ               21      15       6        3        6        25-21
  11. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ          18      15       4        6        5        18-24
  12. ΑΧΙΛΛΕΑΣ            14      15       3         5        7        28-33
  13. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ        14      15       4         2        9        18-24
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ     12      15       2         6        7        15-32
  15. ΑΝΟΙΞΗ                 7       15       1         4        10      17-28
  16. ΩΡΩΠΟΣ                0       15       0         0        15        0-46

 

 

Η επόμενη (16η) αγωνιστική (18–19/1/2020)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός

Μάχη Μαραθώνα – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αστέρας Βάρης – Κορωπί

Άρης Βούλας – Γλυκά Νερά

Τριγλία Ραφήνας – Θησέας Ν. Μάκρης

Παθιακάκης – Κρυονέρι

Άνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

* Καλύβια – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

15η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/1/2020

Βουλιαγμένη – Νικητές Μεσογείων 1-2 (1-2)

Νίκη Δροσιάς – Εθνικός Ν. Μάκρης 2-2 (1-1)

Άρτεμις – Πρωτέας Π. Φωκαίας 0-2 (0-1)

Λαυρεωτική – Αμφιάραος Καλάμου 2-0 (2-0)

Νικολακάκης – Σταμάτα 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/1/2020

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Ατλαντίς 1-3 (1-2)

Γέρακας – Δόξα Άνοιξης 2-2 (0-1)

Παμπαιανικός – Διόνυσος 5-1 (3-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.   ΑΓ.   Ν.        Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  29      15      8        5        2        28-14
  2. ΑΡΤΕΜΙΣ                    29      15      9        2        4        22-16
  3. ΣΤΑΜΑΤΑ                   29      15      9        2        4        28-17
  4. ΠΡΩΤΕΑΣ                   27      15      8        3        4        25-16
  5. ΝΙΚΗΤΕΣ                    27      15      8        3        4        32-22
  6. ΓΕΡΑΚΑΣ                    26      15      7        5        3        27-14
  7. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        25      15      7        4        4        28-18
  8. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         25      15      7        4        4        28-15
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         21      15      6        3        6        31-28
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             20      15      6        2        7        20-23
  11. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              18      15      4        5        5        22-24
  12. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          17      15      4        5        6        21-22
  13. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ      13      15      2        7        6        17-25
  14. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.          11      15       2        5        8        17-25
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ       10       15      3        4        8        17-29
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   0       15      0        0       15       13-68

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

 

Η επόμενη (16η) αγωνιστική (18–19/1/2020)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικητές Μεσογείων

Βουλιαγμένη – Δόξα Άνοιξης

Γέρακας – Εθνικός Ν. Μάκρης

Νίκη Δροσιάς – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Άρτεμις – Αμφιάραος Καλάμου

Λαυρεωτική – Σταμάτα

Νικολακάκης – Παμπαιανικός

Διόνυσος – Ατλαντίς

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

15η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 11/1/2020

ΑΟ Παιανίας – Αυλώνας 2-2 (1-2)

Νικηφόρος – ΑΟ Κερατέας 0-6 (0-3)

Ολυμπιακός Βάρης – Πανσταυραϊκός 7-0 (4-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 12/1/2020

Καπανδρίτι – Δόξα Αγ. Άννας 1-0

Συκάμινο – Ραμνούς Γραμματικού 1-3

Ολυμπιακός Λαυρίου – Αετός Πικερμίου 2-2

ΑΕ Μενιδίου – Κουβαράς 0-0

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                         ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                43      15      14      1        0        55-10
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                        35      15      11      2        2        24-10
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  34      15      11      1        3        50-10
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                       30      15       9       3        3        35-18
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  30      15     10       0        5        30-19
  6. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          27      15       8       3        4         29-20
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      26      15       8       2        5         32-22
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     17      15       5       2        8         17-23
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    13      15       3       4        8         12-29
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                      12      15       3       3        9         16-38
  11. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                11      15       3       2       10        17-30
  12. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                11      15       3       2       10        14-28
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ           8       15       2       2       11        15-56
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                   4       15       1       1        13          7-40

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

 

Η επόμενη (16η) αγωνιστική (18–19/1/2020)

Δόξα Αγ. Άννας – Ολυμπιακός Βάρης

Πανσταυραϊκός – Συκάμινο

Ραμνούς Γραμματικού – Νικηφόρος

ΑΟ Κερατέας – Ολυμπιακός Λαυρίου

Αετός Πικερμίου – ΑΟ Παιανίας

Αυλώνας – ΑΕ Μενιδίου

Κουβαράς – Καπανδρίτι

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ