ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΤΟ ΜΠΟΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕ ΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ, ΝΙΚΕΣ ΔΟΞΑΣ, ΔΡΟΣΙΑΣ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου πήρε το τοπικό ντέρμπι, νικώντας την Άνοιξη με 2-0, ενώ στο άλλο ματς της γειτονιάς ο Παθιακάκης κυριάρχησε του Κρυονερίου με 1-0, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.

Στη Β’ κατηγορία, η Δόξα Άνοιξης επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Βουλιαγμένης, ενώ  με νίκη προχώρησε και η Νίκη Δροσιάς κάμπτοντας την αντίσταση του αξιόμαχου Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας με 2-1. Η Σταμάτα ηττήθηκε στο Λαύριο από τη Λαυρεωτική με 2-1.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1/2020

Παθιακάκης – Κρυονέρι 1-0 (0-0)

Άνοιξη – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1/2020

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Παλλαυρεωτικός 1-0 (0-0)

Μάχη Μαραθώνα – Σαρωνικός Αναβύσσου 2-3 (0-1)

Αστέρας Βάρης – Κορωπί 3-0 (2-0)

Άρης Βούλας – Γλυκά Νερά 2-1 (1-1)

Τριγλία Ραφήνας – Θησέας Ν. Μάκρης 0-0

* Καλύβια – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ             ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡ.     44     16      14      2        0        44-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                 33     16      10      3        3        30-17
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ     31     16        9      4        3         30-18
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ         27     16        7      6        3         24-20
  5. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.    27     16        7      6        3         29-17
  6. ΚΟΡΩΠΙ                 25     16        7      4        5         23-20
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ               24     16        7      3        6          28-21
  8. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.       24     16        6      6        4          23-16
  9. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ    21     16        6      3        7          24-18
  10. ΚΡΥΟΝΕΡΙ             21      16        5     6         5         19-23
  11. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ          21      16        5      6        5         20-24
  12. ΑΧΙΛΛΕΑΣ             17      16        4      5        7         29-33
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ      15      16        3      6         7        16-32
  14. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ         14      16        4      2       10        19-26
  15. ΑΝΟΙΞΗ                   7      16        1      4       11        17-30
  16. ΩΡΩΠΟΣ                  0      16        0      0       16          0-49

 

Η επόμενη (17η) αγωνιστική (24–25/1/2020)

Παλλαυρεωτικός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Κορωπί – Μάχη Μαραθώνα

Γλυκά Νερά – Αστέρας Βάρης

Θησέας Ν. Μάκρης – Άρης Βούλας

Κρυονέρι – Καλύβια

Παθιακάκης – Άνοιξη

* Ωρωπός – Τριγλία Ραφήνας 0-3 α.α.

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1/2020

Βουλιαγμένη – Δόξα Άνοιξης 0-2 (0-0)

Νίκη Δροσιάς – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-1 (1-0)

Άρτεμις – Αμφιάραος Καλάμου 3-1 (1-0)

Λαυρεωτική – Σταμάτα 2-1 (2-0)

Νικολακάκης – Παμπαιανικός 2-1 (1-1)

Διόνυσος – Ατλαντίς 1-6 (0-3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 19/1/2020

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Νικητές Μεσογείων 4-1 (2-0)

Γέρακας – Εθνικός Ν. Μάκρης 3-1 (2-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                            ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  32      16       9       5       2        34-15
  2. ΑΡΤΕΜΙΣ                    32      16     10       2       4        25-17
  3. ΣΤΑΜΑΤΑ                   29      16       9       2       5        29-19
  4. ΓΕΡΑΚΑΣ                    29      16       8       5       3        30-15
  5. ΠΡΩΤΕΑΣ                   27      16       8       3        5        26-18
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                    27      16       8       3        5        33-26
  7. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        28      16       8       4        4         30-18
  8. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         25      16       7       4        5         28-17
  9. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         24      16       7       3        6        33-29
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             23      16       7       2        7         22-24
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          20      16       5        5        6        23-23
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              18      16       4        5        6        23-27
  13. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ        13      16       4        4        8        21-30
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ      13      16        2        7       7         18-27
  15. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           11      16       2        5        9        18-28
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0       16       0        0      16        14-74

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

 

Η επόμενη (17η) αγωνιστική (24–25/1/2020)

Νικητές Μεσογείων – Ατλαντίς

Δόξα Άνοιξης – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Εθνικός Ν. Μάκρης – Βουλιαγμένη

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας

Αμφιάραος Καλάμου – Νίκη Δροσιάς

Σταμάτα – Άρτεμις

Παμπαιανικός – Λαυρεωτική

Νικολακάκης – Διόνυσος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

16η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 18/1/2020

Πανσταυραϊκός – Συκάμινο 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/1/2020

Δόξα Αγ. Άννας – Ολυμπιακός Βάρης 0-2 (0-0)

Ραμνούς Γραμματικού – Νικηφόρος 3-2 (2-1)

ΑΟ Κερατέας – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-0 (1-0)

Αετός Πικερμίου – ΑΟ Παιανίας 2-0 (0-0)

Αυλώνας – ΑΕ Μενιδίου 1-0 (1-0)

Κουβαράς – Καπανδρίτι 0-4 (0-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ               46      16      15      1        0        57-10
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                       38      16      12      2        2        25-10
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 37      16      12       1        3        52-10
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                      33      16      10       3        3        38-20
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                 33      16      11       0        5        34-19
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      29      16       9        2        5        34-22
  7. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          27      16       8        3        5        29-22
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     18      16       5        3        8        17-23
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    13      16       3        4         9        12-31
  10. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                      12      16       3        3       10       16-42
  11. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                 11      16       3        2       11       17-32
  12. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                 11      16       3        2        11      14-29
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ            9       16       2        3        11      15-56
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                    4        16       1        1        14        9-43

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

 

Η επόμενη (17η) αγωνιστική (24–25/1/2020)

Συκάμινο – Δόξα Αγ. Άννας

Ολυμπιακός Βάρης – Καπανδρίτι

Νικηφόρος – Πανσταυραϊκός

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ραμνούς Γραμματικού

ΑΟ Παιανίας – ΑΟ Κερατέας

ΑΕ Μενιδίου – Αετός Πικερμίου

Αυλώνας – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ