ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΠΑΘΙΑΚΑΚΗ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Σπουδαίο διπλό στο Λαύριο επί του Παλλαυρεωτικού με 1-0 πήρε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και βελτίωσε την θέση του στη βαθμολογία. Νικηφόρα συνέχισε και το Κρυονέρι επικρατώντας των Καλυβίων με 2-0, ενώ το Σάββατο ο Παθιακάκης κυριάρχησε στο γειτονικό ντέρμπι επί της Άνοιξης με 1-0, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ.

Στη Β’ κατηγορία η Σταμάτα επιβλήθηκε με ανατροπή 2-1 της Αρτεμης και ισοβαθμεί μαζί της στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, ενώ με νίκη προχώρησε και η Δόξα Άνοιξης που κατέβαλε το Μαύρο Αετό Πολυδενδρίου με 3-1. Στον Ωρωπό η Νίκη Δροσιάς έμεινε όρθια, αποσπώντας ισοπαλία 2-2 σε μια δύσκολη έδρα και ο Διόνυσος από την πλευρά του συνετρίβη από το Νικολακάκη με 4-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως ακολούθως:

  

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1/2020

Παθιακάκης – Άνοιξη 1-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1/2020

Παλλαυρεωτικός – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 0-1 (0-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 3-0 (1-0)

Κορωπί – Μάχη Μαραθώνα 3-2 (2-1)

Γλυκά Νερά – Αστέρας Βάρης 0-2 (0-0)

Θησέας Ν. Μάκρης – Άρης Βούλας 2-2 (1-1)

Κρυονέρι – Καλύβια 2-0 (1-0)

* Ωρωπός – Τριγλία Ραφήνας 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ          ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.     ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡ.   47      17      15      2        0        46-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ               36      17      11      3        3        33-17
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ   32      17        9       5        3       32-20
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ       30      17        8       6        3       27-20
  5. ΚΟΡΩΠΙ              28      17        8       4        5        26-22
  6. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ. 27      17        7       6        4        31-20
  7. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.    25      17        6       7        4        25-18
  8. ΚΑΛΥΒΙΑ            24      17        7        3        7       28-23
  9. ΚΡΥΟΝΕΡΙ          24      17        6        6        5       20-23
  10. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ       24      17        6        6        5       21-24
  11. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ 21      17        6       3         8       24-19
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ   18      17        4        6         7       17-32
  13. ΑΧΙΛΛΕΑΣ          17      17        4        5         8       29-36
  14. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ      14      17        4        2        11      19-28
  15. ΑΝΟΙΞΗ                7      17        1        4        12      17-31
  16. ΩΡΩΠΟΣ               0      17        0        0        17       00-52

 

 

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (1–2/2/2020)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Σαρωνικός Αναβύσσου

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Κορωπί

Μάχη Μαραθώνα Γλυκά Νερά

Αστέρας Βάρης – Θησέας Ν. Μάκρης

Τριγλία Ραφήνας – Κρυονέρι

Καλύβια – Παθιακάκης

Άνοιξη – Παλλαυρεωτικός

* Άρης Βούλας – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1/2020

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Γέρακας 0-0

Αμφιάραος Καλάμου – Νίκη Δροσιάς 2-2 (1-1)

Σταμάτα – Άρτεμις 2-1 (0-0)

Παμπαιανικός – Λαυρεωτική 1-1 (0-0)

Νικολακάκης – Διόνυσος 4-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1/2020

Νικητές Μεσογείων – Ατλαντίς 0-3 (0-3)

Δόξα Άνοιξης – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 3-1 (3-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Βουλιαγμένη 2-0 (2-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

      ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  35      17      10      5        2        37-15
  2. ΣΤΑΜΑΤΑ                   32      17      10      2        5        31-20
  3. ΑΡΤΕΜΙΣ                    32      17      10      2        5        26-19
  4. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        31      17        9      4        4        33-19
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                    30      17        8      6        3        30-15
  6. ΠΡΩΤΕΑΣ                   28      17        8      4        5        26-18
  7. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ        27      17        8      3         6       37-29
  8. ΝΙΚΗΤΕΣ                    27      17        8      3         6       33-29
  9. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         25      17        7      4         6       28-19
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             24      17        7      3         7       23-25
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          21      17        5      6         6       25-25
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              19      17        4      6         6       25-29
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.          14      17        3       5         9       20-28
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ      14      17        2       8         7       19-28
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ       13       17        4       4         9       22-33
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   0       17        0       0       17       14-78

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (1–2/2/2020)

Ατλαντίς – Δόξα Άνοιξης

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Εθνικός Ν. Μάκρης

Βουλιαγμένη – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Γέρακας – Αμφιάραος Καλάμου

Νίκη Δροσιάς – Σταμάτα

Άρτεμις – Παμπαιανικός

Λαυρεωτική – Νικολακάκης

Διόνυσος – Νικητές Μεσογείων

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

17η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/1/2020

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ραμνούς Γραμματικού 2-2 (1-2)

ΑΟ Παιανίας – ΑΟ Κερατέας 1-4 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 26/1/2020

Συκάμινο – Δόξα Αγ. Άννας 2-1

Ολυμπιακός Βάρης – Καπανδρίτι 2-0 (0-0)

Νικηφόρος – Πανσταυραϊκός 1-1

ΑΕ Μενιδίου – Αετός Πικερμίου 1-1 (1-1)

Αυλώνας – Κουβαράς 1-0 (0-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                        ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.     Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ               49      17      16      1        0        61-11
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                       41      17      13      2        2        26-10
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 40      17      13      1        3        54-10
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                      34      17      10      4        3        40-22
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                 33      17      11      0        6        34-21
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ     30      17        9       3        5        35-23
  7. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ         27      17        8       3        6        30-24
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                    21      17        6       3        8        19-24
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.   14      17        3       5         9        14-33
  10. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ               12      17         3       3       11        15-30
  11. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                    12      17         3       3        11        16-43
  12. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ              11      17         3        2        12        18-36
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        10      17         2        4        11        16-57
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                  5       17         1        2        14        10-44

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

Η επόμενη (18η) αγωνιστική (1–2/2/2020)

Δόξα Αγ. Άννας – Νικηφόρος

Καπανδρίτι – Συκάμινο

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου

Ραμνούς Γραμματικού – ΑΟ Παιανίας

ΑΟ Κερατέας – ΑΕ Μενιδίου

Αετός Πικερμίου – Αυλώνας

Κουβαράς – Ολυμπιακός Βάρης

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ