ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΜΕΓΑΛΟ “ΔΙΠΛΟ” ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΕΠΙ ΤΗΣ 2ης ΤΡΙΓΛΙΑΣ

Μεγάλο διπλό πήρε το Κρυονέρι επί της δεύτερης της βαθμολογίας της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ Τριγλίας Ραφήνας με 1-0. Το σημαντικό αυτό τρίποντο σήκωσε άνεμο αισιοδοξίας για τη συνέχεια στην ομάδα του Δήμου Διονύσου. Με νίκη προχώρησε και ο ιστορικός Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου επικρατώντας στο Μπογιάτι του Σαρωνικού με   1-0. Κατά τα άλλα, ο Παθιακάκης που κάνει ηρωικό αγώνα για να σωθεί έχασε ύστερα από σκληρή μάχη στα Καλύβια από την τοπική ομάδα με 3-2. Άλλη μια ήττα, τέλος, πρόσθεσε στο παθητικό της η Άνοιξη, με 3-1 στην έδρα της από τον Παλλαυρεωτικό.

Στη Β’ κατηγορία η Σταμάτα επιβλήθηκε στη Δροσιά της Νίκης με 3-1 και αναρριχήθηκε στην κορυφή εκμεταλλευόμενη την ήττα της Ατλαντίδας μέσα στην Ανθούσα από τη φιλόδοξη Δόξα Άνοιξης με 2-1. Για το Διόνυσο …ίδια γεύση, καθώς έχασε στο γήπεδό του από τους Νικητές με 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως ακολούθως:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/2/2020

Καλύβια – Παθιακάκης 3-2 (2-2)

Άνοιξη – Παλλαυρεωτικός 1-3 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/2/2020

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-0 (1-0)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Κορωπί 1-1 (1-0)

Μάχη Μαραθώνα – Γλυκά Νερά 0-1 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Θησέας Ν. Μάκρης 0-0

Τριγλία Ραφήνας – Κρυονέρι 0-1 (0-0)

* Άρης Βούλας – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡ.     48      18      15      3        0        46-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                 36      18      11      3        4        33-18
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ     35      18      10      5        3        35-20
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ         30      18       8       6        4        27-21
  5. ΚΟΡΩΠΙ                29      18       8        5        5        27-23
  6. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.   27      18       7        6        5        31-21
  7. ΚΑΛΥΒΙΑ              27      18       8        3        7        31-25
  8. ΚΡΥΟΝΕΡΙ            27      18       7        6        5        21-23
  9. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ         27      18       7        6        5        22-24
  10. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.      26      18       6        8        4        25-18
  11. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ   24      18      7         3        8        27-20
  12. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ     18      18       4         6        8        19-35
  13. ΑΧΙΛΛΕΑΣ            18      18       4        6         8        30-37
  14. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ        17      18       5        2       11        20-28
  15. ΑΝΟΙΞΗ                 7       18       1        4        13       18-34
  16. ΩΡΩΠΟΣ                0       18       0        0        18       00-55

 

Η επόμενη (19η) αγωνιστική (8–9/2/2020)

Κορωπί – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Σαρωνικός Αναβύσσου – Παλλαυρεωτικός

Γλυκά Νερά – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών

Θησέας Ν. Μάκρης – Μάχη Μαραθώνα

* Ωρωπός – Αστέρας Βάρης 0-3 α.α.

Κρυονέρι – Άρης Βούλας

Παθιακάκης – Τριγλία Ραφήνας

Καλύβια – Άνοιξη

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/2/2020

Ατλαντίς – Δόξα Άνοιξης 1-2 (0-1)

Βουλιαγμένη – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-1 (1-1)

Νίκη Δροσιάς – Σταμάτα 1-3 (1-3)

Άρτεμις – Παμπαιανικός 1-0 (1-0)

Λαυρεωτική – Νικολακάκης 1-1 (0-0)

Διόνυσος – Νικητές Μεσογείων 1-2 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/2/2020

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Εθνικός Ν. Μάκρης 0-2 (0-2)

Γέρακας – Αμφιάραος Καλάμου 1-0 (1-0)

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                 ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                  35      18      10      5        3        38-17
  2. ΣΤΑΜΑΤΑ                   35      18      11      2        5        34-21
  3. ΑΡΤΕΜΙΣ                    35      18      11      2        5        27-19
  4. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ        34      18      10      4        4        35-20
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                    33      18        9      6        3        31-15
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                    30      18        9       3       6        35-30
  7. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ         28      18        8       4       6        30-20
  8. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ         28      18        8       4       6        38-30
  9. ΠΡΩΤΕΑΣ                   28      18         8       4       6        27-20
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ             25      18        7       4        7        24-26
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ          21      18         5       6       7        26-28
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ              19      18         4       6       7        25-30
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.           17      18         4       5       9        22-28
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ       14      18         2       8       8        19-29
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ        13      18         4       4      10        22-35
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                    0       18        0        0     18        15-80

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

Η επόμενη (19η) αγωνιστική (8–9/2/2020)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ατλαντίς

Δόξα Άνοιξης – Νικητές Μεσογείων

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Αμφιάραος Καλάμου – Βουλιαγμένη

Σταμάτα – Γέρακας

Παμπαιανικός – Νίκη Δροσιάς

Νικολακάκης – Άρτεμις

Λαυρεωτική – Διόνυσος

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

18η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 1/2/2020

Πανσταυραϊκός – Ολυμπιακός Λαυρίου 1-3 (1-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 2/2/2020

Δόξα Αγ. Άννας – Νικηφόρος 2-2

Καπανδρίτι – Συκάμινο 1-2

Ραμνούς Γραμματικού – ΑΟ Παιανίας 2-1 (0-0)

ΑΟ Κερατέας – ΑΕ Μενιδίου 3-0 (1-0)

Αετός Πικερμίου – Αυλώνας 1-2 (1-1)

Κουβαράς – Ολυμπιακός Βάρης 0-2 (0-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.       Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              52      18      17       1         0        64-11
  2. ΑΥΛΩΝΑΣ                      44      18      14       2         2        28-11
  3. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ43      18      14       1         3        56-10
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                     37      18      11       4         3        42-23
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                33      18      11       0         7        35-23
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ    30      18        9        3         6        36-25
  7. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ        28      18        8        4         6        32-26
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   24      18        7        3         8        21-25
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.  17      18        4        5          9        17-34
  10. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ              12      18         3        3        12       15-33
  11. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   12      18         3        3        12        16-45
  12. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ              11      18        3         2        13        19-38
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        10      18        2         4        12        17-60
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                 6        18        1         3        14        12-46

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

Η επόμενη (19η) αγωνιστική (8–9/2/2020)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Αγ. Άννας

Νικηφόρος – Καπανδρίτι

Συκάμινο – Ολυμπιακός Βάρης

ΑΟ Παιανίας – Πανσταυραϊκός

ΑΕ Μενιδίου – Ραμνούς Γραμματικού

Αυλώνας – ΑΟ Κερατέας

Αετός Πικερμίου – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ