ΑΘΛΗΤΙΚΑ

«ΜΑΥΡΗ» ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΑΝΑ – ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ Η ΔΟΞΑ

Μόνο το Κρυονέρι δεν έχασε το Σαββατοκύριακο στα παιχνίδια της 19ης αγωνιστικής της Α’ ΕΠΣΑΝΑ, η οποία αποδείχτηκε γρουσούζικη για τις υπόλοιπες ομάδες μας. Στο γήπεδό του προηγήθηκε 1-0, αλλά εν τέλει παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στον πάντα ποιοτικό Άρη Βούλας. Στον αντίποδα ο ιστορικός Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου ηττήθηκε στο Κορωπί από την ομώνυμη ομάδα με 2-0, ο Παθιακάκης έχασε 3-1 στο Μπογιάτι από την ανώτερη Τριγλία Ραφήνας, ενώ το Σάββατο η Άνοιξη πρόσθεσε άλλο ένα άσχημο αποτέλεσμα στα ήδη πολλά του παθητικού της γνωρίζοντας την ήττα στα Καλύβια με 2-0.

Στη Β’ κατηγορία η Δόξα Άνοιξης επιβλήθηκε των Νικητών Ανθούσας με 1-0 και αναρριχήθηκε στη  δεύτερη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Νίκη Δροσιάς πήρε διπλό μεγάλης σημασίας στην Παιανία. Το Σάββατο η Σταμάτα έφερε 2-2 με το Γέρακα και έμεινε τρίτη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως ακολούθως:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/2020

Καλύβια – Άνοιξη 2-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2/2020

Κορωπί – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 2-0 (1-0)

Σαρωνικός Αναβύσσου – Παλλαυρεωτικός 0-2 (0-1)

Γλυκά Νερά – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 3-2 (1-1)

Θησέας Ν. Μάκρης – Μάχη Μαραθώνα 3-1 (2-0)

Κρυονέρι – Άρης Βούλας 1-1 (1-0)

Παθιακάκης – Τριγλία Ραφήνας 1-3 (1-1)

* Ωρωπός – Αστέρας Βάρης 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ            ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡ.     51      19      16      3        0        49-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                39      19       12      3        4        36-19
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ    36      19       10      6        3        36-21
  4. ΚΟΡΩΠΙ               32      19         9       5        5        29-23
  5. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ       30       19        8       6        5        27-23
  6. ΚΑΛΥΒΙΑ            30       19         9       3        7        33-25
  7. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.    29       19        7        8        4        28-19
  8. ΚΡΥΟΝΕΡΙ          28      19         7        7        5        23-24
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.  27      19        7        6        6        32-24
  10. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ       27       19        7        6        6        22-26
  11. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ 27      19        8        3        8        29-20
  12. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ      20      19        6        2       11       23-30
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ   18      19        4        6         9        20-38
  14. ΑΧΙΛΛΕΑΣ          18      19        4        6         9        32-40
  15. ΑΝΟΙΞΗ               7       19        1        4        14       18-36
  16. ΩΡΩΠΟΣ              0       19        0        0        19       00-58

 

Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (15–16/2/2020)

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Γλυκά Νερά

Παλλαυρεωτικός – Κορωπί

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Θησέας Ν. Μάκρης

Αστέρας Βάρης – Κρυονέρι

Άρης Βούλας – Παθιακάκης

Τριγλία – Καλύβια

Άνοιξη – Σαρωνικός Αναβύσσου

* Μάχη Μαραθώνα – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/2020

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 5-0 (0-0)

Αμφιάραος Καλάμου – Βουλιαγμένη 2-3 (0-1)

Σταμάτα – Γέρακας 2-2 (0-1)

Λαυρεωτική – Διόνυσος 2-0 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2/2020

Εθνικός Ν. Μάκρης – Ατλαντίς 1-2 (1-1)

Δόξα Άνοιξης – Νικητές Μεσογείων 1-0 (0-0)

Παμπαιανικός – Νίκη Δροσιάς 0-1 (0-1)

Νικολακάκης – Άρτεμις 3-0 (3-0)

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    38      19      11      5        3        40-18
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ          37      19      11      4        4        36-20
  3. ΣΤΑΜΑΤΑ                     36      19      11      3        5        36-23
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                      35      19      11      2        6        27-22
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                      34      19       9       7        3        33-17
  6. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ           31      19       9       4        6        33-22
  7. ΠΡΩΤΕΑΣ                     31      19       9       4        6        32-20
  8. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          31      19       9       4         6        41-30
  9. ΝΙΚΗΤΕΣ                     30      19       9        3        7        35-31
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ              28      19       8        4        7        26-26
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ           24      19       6        6        7        27-28
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ               19      19       4        6        8        27-33
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.            17      19      4        5       10       23-30
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ        14      19      2        8         9       19-30
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ          13     19       4        4       11      22-40
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                     0      19       0        0       19      15-82

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (15–16/2/2020)

Ατλαντίς – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Νικητές Μεσογείων – Εθνικός Ν. Μάκρης

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αμφιάραος Καλάμου

Βουλιαγμένη – Σταμάτα

Γέρακας – Παμπαιανικός

Νίκη Δροσιάς – Νικολακάκης

Άρτεμις – Λαυρεωτική

Διόνυσος – Δόξα Άνοιξης

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

19η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 8/2/2020

ΑΟ Παιανίας – Πανσταυραϊκός 1-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 9/2/2020

Ολυμπιακός Λαυρίου – Δόξα Αγ. Άννας 0-2

Νικηφόρος – Καπανδρίτι 0-0

Συκάμινο – Ολυμπιακός Βάρης 0-3 (0-1)

ΑΕ Μενιδίου – Ραμνούς Γραμματικού 1-2

Αυλώνας – ΑΟ Κερατέας 0-1 (0-1)

Αετός Πικερμίου – Κουβαράς 4-4 (3-1)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΕΣ                       ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                 55      19      18      1         0        65-11
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   46      19      15      1         3        59-10
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                         44      19      14      2         3        28-12
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                        40      19      12      4         3        44-24
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                   34      19      11      1         7        35-23
  6. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ       31      19        9      4         6        40-29
  7. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           31      19        9      4         6        34-26
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                      24      19        7      3         9        21-28
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.     17      19        4      5        10       17-36
  10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                 14      19        4      2        13       20-38
  11. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                      13      19        3       4        12       20-49
  12. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                 12      19        3       3        13       16-35
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ          10      19        2       4        13       17-61
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                    7       19        1       4        14      12-46

* Ο Νικηφόρος έχει ένα μηδενισμό

 

 

Η επόμενη (20ή) αγωνιστική (15–16/2/2020)

Δόξα Αγ. Άννας – ΑΟ Παιανίας

Καπανδρίτι – Ολυμπιακός Λαυρίου

Ολυμπιακός Βάρης – Νικηφόρος

Πανσταυραικός – ΑΕ Μενιδίου

Ραμνούς Γραμματικού – Αυλώνας

ΑΟ Κερατέας – Αετός Πικερμίου

Κουβαράς – Συκάμινο

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ