ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΗΤΤΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΆΝΟΙΞΗΣ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου νίκησε 2-1 τα Γλυκά Νερά και βελτίωσε τη θέση του στη βαθμολογία της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ. Στον αντίποδα, το Κρυονέρι γνώρισε βαριά ήττα στη Βάρη από τον τοπικό Αστέρα, ο Παθιακάκης έχασε στη Βούλα από τον πάντα δυνατό Άρη, ενώ η Άνοιξη για άλλη μια φορά δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα (έχασε 5-3 από το Σαρωνικό).

Δόξα Άνοιξης και Σταμάτα προελαύνουν στη Β΄ κατηγορία. Η Δόξα είχε εύκολο έργο κόντρα στον ουραγό και χωρίς νίκη μέχρι τώρα Διόνυσο, τον οποίο συνέτριψε με 5-0. Από την πλευρά της η Σταμάτα πέτυχε σπουδαίο «διπλό» επί της Βουλιαγμένης με το ευρύ 4-1. Η Νίκη Δροσιάς, τέλος, ήρθε ισόπαλη 1-1 στο γήπεδό της με το Νικολακάκη.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

20ή αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/2020

Άνοιξη – Σαρωνικός Αναβύσσου 3-5 (1-3)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2/2020

Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Γλυκά Νερά 2-1 (1-1)

Παλλαυρεωτικός – Κορωπί 3-1 (1-1)

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Θησέας Ν. Μάκρης 0-1 (0-0)

Αστέρας Βάρης – Κρυονέρι 4-0 (0-0)

Άρης Βούλας – Παθιακάκης 3-0 (2-0)

Τριγλία – Καλύβια 1-2 (0-1)

* Μάχη Μαραθώνα – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ               ΒΑΘ.    ΑΓ.    Ν.      Ι.      Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡ.      54      20      17      3        0        53-11
  2. ΤΡΙΓΛΙΑ                  39      20      12      3        5        37-21
  3. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ      39      20      11      6        3        39-21
  4. ΚΑΛΥΒΙΑ                33      20      10      3        7        35-26
  5. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ          33      20        9       6        5        32-26
  6. ΚΟΡΩΠΙ                  32      20       9       5        6        30-26
  7. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.        32      20       8       8        4        29-19
  8. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ    30      20        9       3        8        32-21
  9. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.     30      20       8        6        6        35-24
  10. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ           30      20       8        6        6        24-27
  11. ΚΡΥΟΝΕΡΙ              28      20       7        7        6        23-28
  12. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ          20      20       6        2        12      24-32
  13. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ       18      20       4        6        10      20-41
  14. ΑΧΙΛΛΕΑΣ              18      20       4        6        10      32-41
  15. ΑΝΟΙΞΗ                    7      20       1        4        15      21-41
  16. ΩΡΩΠΟΣ                   0      20       0        0        20      00-61

 

 

Η επόμενη (21η) αγωνιστική (22–23/2/2020)

Θησέας Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου

Γλυκά Νερά – Παλλαυρεωτικός

Κορωπί – Σαρωνικός Αναβύσσου

Κρυονέρι – Μάχη Μαραθώνα

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης

Καλύβια – Άρης Βούλας

Τριγλία – Άνοιξη

* Ωρωπός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-3 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

20ή αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/2020

Ατλαντίς – Πρωτέας Π. Φωκαίας 2-1 (1-1)

Βουλιαγμένη – Σταμάτα 1-4 (0-1)

Νίκη Δροσιάς – Νικολακάκης 1-1 (1-0)

Άρτεμις – Λαυρεωτική 1-0 (1-0)

Διόνυσος – Δόξα Άνοιξης 0-5 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2/2020

Νικητές Μεσογείων – Εθνικός Ν. Μάκρης 3-1 (2-1)

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Αμφιάραος Καλάμου 1-1 (1-0)

Γέρακας – Παμπαιανικός 3-0 (2-0)

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

      ΟΜΑΔΕΣ                      ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.       Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   41      20      12      5        3        42-19
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ         40      20      12      4        4        41-20
  3. ΣΤΑΜΑΤΑ                    39      20      12      3        5        40-24
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                     38      20      12      2        6        28-22
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                     37      20      10      7        3        36-17
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                     33      20      10      3        7        38-32
  7. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ          32      20       9       5        6        42-31
  8. ΠΡΩΤΕΑΣ                     31      20       9       4        7        33-22
  9. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ           31      20       9       4        7        34-26
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               28      20       8       4        8        26-27
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ            25      20       6       7        7        28-29
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ                20      20       4       7         8       28-34
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.             17      20       4       5       11      24-33
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ         14      20       2       8       10      19-33
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ           14      20       4       5       11      23-41
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                       0       20      0       0       20      15-87

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

 

Η επόμενη (21η) αγωνιστική (22–23/2/2020)

Αμφιάραος Καλάμου – Ατλαντίς

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Νικητές Μεσογείων

Εθνικός Ν. Μάκρης – Δόξα Άνοιξης

Σταμάτα – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου

Παμπαιανικός – Βουλιαγμένη

Νικολακάκης – Γέρακας

Λαυρεωτική – Νίκη Δροσιάς

Άρτεμις – Διόνυσος

 

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

20ή αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 15/2/2020

Ολυμπιακός Βάρης – Νικηφόρος 3-0 α.α.

Πανσταυραϊκός – ΑΕ Μενιδίου 0-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 16/2/2020

Δόξα Αγ. Άννας – ΑΟ Παιανίας 0-0

Καπανδρίτι – Ολυμπιακός Λαυρίου 2-3

Ραμνούς Γραμματικού – Αυλώνας 0-1 (0-1)

ΑΟ Κερατέας – Αετός Πικερμίου 6-0 (1-0)

Κουβαράς – Συκάμινο 1-2

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

           ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.    ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                58       20      19      1        0        71-11
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   49      20      16      1        3        62-10
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                         47      20      15      2        3        29-12
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                        40      20      12      4        4        44-25
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                   34      20      11      1        8        37-26
  6. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ           32      20        9       5        6       34-26
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ       31      20        9       4        7        40-35
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                      27      20        8      3         9        23-29
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.     20      20        5       5       10       20-38
  10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                 15      20        4       3       13        20-38
  11. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                  13      20       3       4       13        16-35
  12. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                       13      20        3      4        13        21-51
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ            11     20        2       5        13       17-61
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                      7      20        1       4        15       12-49

* Ο Νικηφόρος έχει δύο μηδενισμούς

 

 

Η επόμενη (21η) αγωνιστική (22–23/2/2020)

ΑΕ Μενιδίου – Δόξα Αγ. Άννας

ΑΟ Παιανίας – Καπανδρίτι

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ολυμπιακός Βάρης

Νικηφόρος – Συκάμινο

Αυλώνας – Πανσταυραϊκός

Αετός Πικερμίου – Ραμνούς Γραμματικού

ΑΟ Κερατέας – Κουβαράς

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ