ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΗΜΕΡΑ ΙΣΟΠΑΛΙΩΝ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΑΝΑ, ΠΡΟΕΛΑΥΝΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΑ, ΔΟΞΑ

Ισοπαλία 1-1 εξασφάλισε ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου στη Νέα Μάκρη από τον τοπικό Θησέα, ενώ μετά από καιρό βαθμό κέρδισε και μάλιστα σε δύσκολη έδρα η ουραγός Άνοιξη από την Τριγλία. Από τη μεριά του ο Παθιακάκης  ηττήθηκε στο Μπογιάτι από τον πρωτοπόρο Αστέρα Βάρης, που καλπάζει ξέφρενα προς τον τίτλο.

Στη Β’ κατηγορία η Δόξα Άνοιξης επικράτησε με 2-0 του Εθνικού στη Νέα Μάκρη, ενώ η Σταμάτα σε ρυθμό ρελαντί νίκησε 2-0 το Μαύρο Αετό Πολυδενδρίου με το ίδιο σκορ. Στο Λαύριο η Νίκη Δροσιάς υποχρεώθηκε σε λευκή ισοπαλία από την τοπική ομάδα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

 

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/2020

Κορωπί – Σαρωνικός Αναβύσσου 1-1 (1-0)

Παθιακάκης – Αστέρας Βάρης 0-3 (0-2)

Καλύβια – Άρης Βούλας 0-1 (0-1)

Τριγλία – Άνοιξη 2-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

Θησέας Ν. Μάκρης – Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου 1-1 (1-0)

Γλυκά Νερά – Παλλαυρεωτικός 1-0 (0-0)

Κρυονέρι – Μάχη Μαραθώνα 2-1 (1-0)

* Ωρωπός – Αχιλλέας Κ. Αχαρνών 0-3 α.α.

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

      ΟΜΑΔΕΣ                ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡ.     57      21      18      3        0        56-11
  2. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ     42      21      12      6        3        40-21
  3. ΤΡΙΓΛΙΑ                40      21       12      4        5        39-23
  4. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ        34      21         9       7        5        33-27
  5. ΚΑΛΥΒΙΑ              33      21       10      3        8        35-27
  6. ΚΟΡΩΠΙ                33      21        9       6        6        31-27
  7. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.      33      21        8       9        4        30-20
  8. ΚΡΥΟΝΕΡΙ            31      21        8       7        6        25-29
  9. ΟΛΥΜΠ. Α.Σ         31      21        8       7        6        25-28
  10. ΠΑΛ/ΡΕΩΤΙΚΟΣ  30      21         9       3        9        32-22
  11. ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘ.   30      21        8        6        7        36-26
  12. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ        23      21        7        2      12        25-32
  13. ΑΧΙΛΛΕΑΣ            21      21        5        6      10        35-41
  14. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ     18      21        4        6      11        20-44
  15. ΑΝΟΙΞΗ                  8      21        1        5      15        23-43
  16. ΩΡΩΠΟΣ                 0      21        0        0      21        00-64

 

 

Η επόμενη (22η) αγωνιστική (7–8/3/2020)

Παλλαυρεωτικός – Θησέας Ν. Μάκρης

Σαρωνικός Αναβύσσου – Γλυκά Νερά

Αχιλλέας Κ. Αχαρνών – Κρυονέρι

Μάχη Μαραθώνα – Παθιακάκης

Αστέρας Βάρης – Καλύβια

Άνοιξη – Κορωπί

Άρης Βούλας – Τριγλία Ραφήνας

* Ολυμπιακός Αγ. Στεφάνου – Ωρωπός 3-0 α.α.

 

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/2020

Αμφιάραος Καλάμου – Ατλαντίς 0-1 (0-0)

Πρωτέας Π. Φωκαίας – Νικητές Μεσογείων 0-3 (0-1)

Εθνικός Ν. Μάκρης – Δόξα Άνοιξης 0-2 (0-0)

Σταμάτα – Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου 2-0 (1-0)

Νικολακάκης – Γέρακας 4-0 (3-0)

Άρτεμις – Διόνυσος 3-0 (3-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

Παμπαιανικός – Βουλιαγμένη 1-1 (1-1)

Λαυρεωτική – Νίκη Δροσιάς 0-0

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

          ΟΜΑΔΕΣ                ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.      Ι.      Η.      ΤΕΡΜ.

  1. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                 44      21      13      5        3        43-19
  2. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ       43      21      13      4        4        43-20
  3. ΣΤΑΜΑΤΑ                  42      21      13      3        5        42-24
  4. ΑΡΤΕΜΙΣ                   41      21      13      2        6        31-22
  5. ΓΕΡΑΚΑΣ                   37      21      10      7        4        36-21
  6. ΝΙΚΗΤΕΣ                   36      21      11      3        7        41-32
  7. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ        35      21      10      5        6        46-31
  8. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ        32      21        9       5        7        35-27
  9. ΠΡΩΤΕΑΣ                  31      21        9       4        8        33-25
  10. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ           29      21         8       5        8        26-27
  11. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ        26       21        6       8        7        28-29
  12. ΑΜΦΙΑΡΑΟΣ            20       21        4       7        9        28-35
  13. ΕΘΝΙΚΟΣ Ν.Μ.         17      21         4       5      12       24-35
  14. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ     15      21         2       9      10       20-34
  15. ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ       14      21        4        5      12       23-43
  16. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   0      21        0        0       21      15-90

* Ο Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου έχει τιμωρία -3 βαθμών.

 

 

Η επόμενη (22η) αγωνιστική (7–8/3/2020)

Ατλαντίς – Σταμάτα

Νικητές Μεσογείων – Αμφιάραος Καλάμου

Δόξα Άνοιξης – Πρωτέας Π. Φωκαίας

Μαύρος Αετός Πολυδενδρίου – Παμπαιανικός

Βουλιαγμένη – Νικολακάκης

Γέρακας – Λαυρεωτική

Νίκη Δροσιάς – Άρτεμις

Διόνυσος – Εθνικός Ν. Μάκρης

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

21η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 22/2/2020

ΑΟ Παιανίας – Καπανδρίτι 1-1 (0-1)

Ολυμπιακός Λαυρίου – Ολυμπιακός Βάρης 1-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 23/2/2020

ΑΕ Μενιδίου – Δόξα Αγ. Άννας 0-0

Νικηφόρος – Συκάμινο 2-1 (1-0)

Αυλώνας – Πανσταυραϊκός 6-1 (3-0)

Αετός Πικερμίου – Ραμνούς Γραμματικού 1-4 (0-3)

ΑΟ Κερατέας – Κουβαράς 4-0 (2-0)

 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

             ΟΜΑΔΕΣ                  ΒΑΘ.   ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.       ΤΕΡΜ.

  1. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ                61      21      20      1         0        75-11
  2. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  50      21      16      2         3        63-11
  3. ΑΥΛΩΝΑΣ                        50      21      16      2         3        35-13
  4. ΡΑΜΝΟΥΣ                       43      21      13      4         4        48-26
  5. ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ                  35      21      11      2         8        38-27
  6. ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ          33      21        9       6         6       34-26
  7. ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ      31      21        9       4         8        41-39
  8. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                     27      21       8        3       10        24-31
  9. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    21      21       5        6       10        21-39
  10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ                16      21       4        4       13        21-39
  11. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ                14      21        3        5       13        16-35
  12. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                     13      21        3        4       14        21-55
  13. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         11      21        2        5       14        18-67
  14. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                  10      21        2        4       15        14-50

* Ο Νικηφόρος έχει δύο μηδενισμούς

 

Η επόμενη (22η) αγωνιστική (7–8/3/2020)

Δόξα Αγ. Άννας – Αυλώνας

Καπανδρίτι – ΑΕ Μενιδίου

Ολυμπιακός Βάρης – ΑΟ Παιανίας

Συκάμινο – Ολυμπιακός Λαυρίου

Πανσταυραϊκός – Αετός Πικερμίου

Ραμνούς Γραμματικού – ΑΟ Κερατέας

Κουβαράς – Νικηφόρος

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ