ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΣΤΗΝ Α’ ΕΠΣΑΝΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙ, ΣΤΑΜΑΤΑ, ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Κρυονέρι, Σταμάτα και Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου ξεκίνησαν με το δεξί στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, σημειώνοντας ευρείες σε σκορ νίκες. Το Κρυονέρι επικράτησε με 3-0 του Παλλαυρεωτικού, η Σταμάτα επιβλήθηκε με 3-1 της Άνοιξης, ενώ στο τοπικό ντέρμπι του Μπογιατίου ο ιστορικός Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου νίκησε άνετα τον Παθιακάκη με 4-1.

Στον αντίποδα, η νεοφώτιστη Δόξα Ανοιξης έχασε 3-2 από την Αρτεμη με γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ είχε ισοφαρίσει 2-2 στο 90’.

Στη Β’ κατηγορία, η Νίκη Δροσιάς ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Παμπαιανικό με 1-0.

 

Ματσάρα στην Αρτέμιδα και 3-2 στο 97’!

Έσπασαν καρδιές στην πρεμιέρα της Α’ κατηγορίας με την χρυσή αλλαγή του Τζεμπελίκου στο 90’ να σκοράρει στο 97o λεπτό και να χαρίζει τηννίκη στον ΑΟ Άρτεμης.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 49’ με τον Μασκλαβάνο και τρία λεπτά αργότερα μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς ο Δογάνης έγραψε το 2-0. Με τη συμπλήρωση του 60ού λεπτού ο Τσιμπόκας Χ. μείωσε σε 2-1 και έβαλε τη Δόξα ξανά στο παιχνίδι.

Στο 90’ ο εισελθών στο 55’ Γκόντας έφερε το ματς στα ίσα, αλλά υπήρχε και συνέχεια. Ο Τζεμπελίκος έγινε ο MVP του αγώνα, καθώς στο 97’ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γερόλυμου και τους γηπεδούχους στους εφτά ουρανούς!

Ο διαιτητής Τσαλίκογλου χρειάστηκε να χρησιμοποιήσει 9 φορές την κίτρινη κάρτα και 2 φορές την κόκκινη κάρτα

Διαιτησία:  Τσαλίκογλου – Γουρνιάς – Πυκνής.

ΑΟ Άρτεμης: Καραογλάνης, Δημητρίου, Μέγας (90’ Τζεμπελίκος),  Διαμαντής, Βασιλείου (46’ Θεοχάρης), Δογάνης, Μαντζαβελάκης, Νικολέας, Μασκλαβάνος, Μοιρασγέντης (66’ Leno Rubin),  Φυτίλης.

Δόξα Άνοιξης: Γερόλυμος, Πιζάνιας, Κοσκινιώτης Γ, Κοσκινιώτης Κ, Μπερμπάντης, Σαχίνης (65’ Λαγός),  Αυγέρης (63’ Τσιμπόκας Γ.), Λόης, Τσιμπόκας Χ,  Ντούλος, Ρούσσος (55’ Γκόντας).

 

Δυναμικό ξεκίνημα για το Κρυονέρι, 3-0 τοv Παλλαυρεωτικό

Νικηφόρο ξεκίνημα έκανε το Κρυονέρι, καθώς επιβλήθηκε 3-0 εντός έδρας του Παλλαυρεωτικού. Οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του αγώνα να βρουν ρυθμό και οι γηπεδούχοι έφτασαν άνετα στην ευρεία νίκη.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 6ο λεπτό ο Τουμπανάκης, ενώ στο 14’ ο Τσελάι έκανε το 2-0 με εκτέλεση πέναλτι. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Σπυρίδης στο 86’.

Διαιτήτευσαν: οι Μανιώτης, Αλεξοπούλου, Κυριακόπουλος.

ΚΡΥΟΝΕΡΙ (Α. Σκουβαράς): Μανουσάκης, Χότζα (46’ Κουτρώνας), Παπούκας, Βούσουλας, Τουμπανάκης, Βασιλόπουλος, Τσελάι (64’ Τσακλάνος), Σταυρίδης, Κωβαίος (79’ Καμαρίτης), Τζήμας (85’ Νάκας), Σπυρίδης.
ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Γ. Παπαϊωάννου): Σταματόπουλος, Χουσεΐν (62’ Τσιώλης), Μωραΐτης, Τσίκλος, Φετολλάρι (46’ Γκόντζος), Καρκασίνας, Αρσενίδης (81’ Νικολαΐδης), Ροσίαν, Γκαβασιάδης, Γιαχάεβ, Πιτσικάλης (46’ Κρανιδιώτης).

 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/9/2020

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 3-0 (2-0)

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 4-2 (2-0)

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 3-2 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/9/2020

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 2-1 (0-1)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 0-0

 

* Η επόμενη (2η) αγωνιστική (19-20/9/2020)

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΡΤΕΜΙΣ

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

 

2ος  ΟΜΙΛΟΣ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/9/2020

ΚΑΛΥΒΙA – ΓΛΥΚA ΝΕΡΑ 3-1 (0-1)

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΑΝΟΙΞΗ 3-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/9/2020

ΚΟΡΩΠΙ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 1-2 (0-0)

AΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 2-0 (1-0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 4-1 (3-0)

 

* Η επόμενη (2η) αγωνιστική (19-20/9/2020)

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΝΟΙΞΗ

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΣΤΑΜΑΤΑ

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΚΟΡΩΠΙ

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 12/9/2020

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 0-3 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 13/9/2020

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 2-2 (0-0)

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΩΡΩΠΟΣ 2-2 (0-1)

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1-0 (0-0)

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 0-3 (0-1)

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 3-0 (1-0)

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 3-2 (1-1)

 

* Η επόμενη (2η) αγωνιστική: Τετάρτη 16/9/2020 – ώρα 16.30’

Γήπ. Κουβαρά: ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΩΡΩΠΟΣ

Γήπ. Δροσιάς: ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

Γήπ. Κρυονερίου: ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

Γήπ. Γραμματικού: ΡΑΜΝΟΥΣ – ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ

Γήπ. Π. Φωκαίας: ΠΡΩΤΕΑΣ Π.Φ. – ΑΥΛΩΝΑΣ

Γήπ. Βάρης: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΓΕΡΑΚΑΣ

Γήπ. Βουλιαγμένης: ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ