ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ 2Χ2 – ΙΣΟΠΑΛΙΕΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ

Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου έκανε το 2Χ2 στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, νικώντας το Κορωπί 1-0 στο γήπεδό του, ενώ Κρυονέρι και Σταμάτα έφεραν ισοπαλίες με Αχαρναϊκό 0-0 στο Μενίδι και Θησέα 2-2 στη Νέα Μάκρη αντίστοιχα. Την πρώτη του φετινή νίκη πέτυχε ο Παθιακάκης στο τοπικό ντέρμπι με την αδύνατη Άνοιξη, την οποία συνέτριψε 6-0. Από την πλευρά της η νεοφώτιστη Δόξα Άνοιξης ντουμπλάρισε τις ήττες της χάνοντας 1-0 στην Ανάβυσσο από το Σαρωνικό.

Στη Β’ κατηγορία, η Νίκη Δροσιάς απέδρασε από τον Ωρωπό με το πρώτο της τρίποντο, ύστερα από εξαιρετική εμφάνιση.

Τέλος, στην πρεμιέρα της  Γ’ κατηγορίας, ο Διόνυσος έκανε ποδαρικό με νίκη, επικρατώντας με 2-0 του ΑΟ Παιανίας.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/9/2020

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 1-0 (1-0)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΡΤΕΜΙΣ 3-2 (2-0)

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-1 (1-1)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ 0-0

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 4-0 (2-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.       Ι.       Η.   ΤΕΡΜ.

01. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ            4        2        1        1        0        4-0

02. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   4        2        1        1        0        3-0

03. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   4        2        1        1        0        5-3

04. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 4        2        1        1        0        1-0

05. ΜΑΧΗ                          3        2        1        0        1        2-5

06. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   3        2        1        0        1        5-6

07. ΑΡΤΕΜΙΣ                     3        2        1        0        1        5-5

08. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ               1        2        0        1        1        1-2

09. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      1        2        0        1        1        1-4

10. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            0        2        0        0        2        2-4

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (26-27/9/2020)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/9/2020

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΑΝΟΙΞΗ 6-0 (3-0)

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΣΤΑΜΑΤΑ 2-2 (1-1)

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 0-3 (0-1)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ 1-0 (1-0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΚΟΡΩΠΙ 1-0 (1-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

         ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              6        2        2        0        0        5-0

02. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      6        2        2        0        0        5-1

03. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              6        2        2        0        0        5-0

04. ΣΤΑΜΑΤΑ                    4        2        1        1        0        5-3

05. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               3        2        1        0        1        7-4

06. ΚΑΛΥΒΙΑ                     3        2        1        0        1        3-2

07. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               1        2        0        1        1        2-4

08. ΚΟΡΩΠΙ                       0        2        0        0        2        1-3

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                0        2        0        0        2        1-6

10. ΑΝΟΙΞΗ                      0        2        0        0        2        1-9

* Η επόμενη (3η) αγωνιστική (26-27/9/2020)

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

ΑΝΟΙΞΗ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/9/2020

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 0-4 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 20/9/2020

ΩΡΩΠΟΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 0-3 (0-2)

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 2-0 (0-0)

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 1-1 (1-0)

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 0-2 (0-0)

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 0-0

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1-0 (1-0)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.     Ν.      Ι.       Η.   ΤΕΡΜ.

01. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              9        3        3        0        0        11-0

02. ΝΙΚΗΤΕΣ                      7        3        2        1        0        6-3

03. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             6        3        2        0        1        5-2

04. ΓΕΡΑΚΑΣ                     6        3        2        0        1        6-6

05. ΑΥΛΩΝΑΣ                    5        3        1        2        0        3-0

06. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡ.     5        3        1        2        0        6-4

07. ΠΡΩΤΕΑΣ                    4        3        1        1        1        4-3

08. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           4        3        1        1        1        2-3

09. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             3        3        1        0        2        4-3

10. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.       3        3        1        0        2        3-5

11. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             3        3        1        0        2        2-5

12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               1        3        0        1        2        3-8

13. ΩΡΩΠΟΣ                      1        3        0        1        2        2-9

14. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.          1        3        0        1        2        1-7

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (26-27/9/2020)

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΩΡΩΠΟΣ

ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΓΕΡΑΚΑΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΥΛΩΝΑΣ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

1η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 19/9/2020

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 2-0 (1-0)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 1-1 (1-0)

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 3-4 (2-2)

ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 1-1 (1-0)

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ 0-0

ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 3-1 (1-0)

Ρεπό: ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ

* Η επόμενη (2η) αγωνιστική (26-27/9/2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ

ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΚΟΥΒΑΡΑΣ

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ

Ρεπό: ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ