ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΑ ΚΑΛΥΒΙΑ, ΝΙΚΗ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ (βίντεο)

Με καταπληκτικό γκολ του Χίσο στο 84’ ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου απέδρασε από τη δύσκολη έδρα των Καλυβίων και ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ. Το Κρυονέρι από την πλευρά του προχώρησε με νίκη επί του Παλληνιακού με 3-1, ενώ ισοπαλίες παραχώρησαν Σταμάτα και Άνοιξη σε Γλυκά Νερά (2-2), Θησέα Νέας Μάκρης (1-1) αντίστοιχα.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 0-1

Ανώτερος στην επανάληψη ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου νίκησε στα Καλύβια την αξιόμαχη τοπική ομάδα, με γκολ του Χίσο στο 84’, με φοβερό βολέ έξω από την περιοχή.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαποστόλου, με βοηθούς τους Σπυρόπουλο, Βιτσεντζάτο.

ΠΑΟ ΚΑΛΥΒΙΩΝ: Τσάβαρης, Μερκούρης (70’ Πασκάλι), Σιδέρης, Κετέγλου, Πλίτσης, Πάτσης, Σύρος, Καρελιώτης (70’ Φουνταράκης), Ανδριανόπουλος, Δεμερτζής, Μάτι (66’ Κλήμης).

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ: Ιωσήπου, Ντζιός, Μάναλης, Μανιδάκης (70’ Παππάς), Παπαδογιωργάκης, Καστράτι, Κότσι (70’ Ναούμ), Πιτσούνης (63΄ Χίσο), Σαλαμίδης, Σούφλας, Αμπντουραχμάνι (80’ Τσακυργιάνης).

ΣΤΑΜΑΤΑ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 2-2

Τα Γλυκά Νερά προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο, αλλά η Σταμάτα με αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα. Το σκορ άνοιξε ο Στίσι στο 28΄ για να διπλασιάσει τα τέρματα των φιλοξενουμένων ο Βασιλόπουλος στο 34΄. Ο Παπιδάκης στο 62’ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ξαναέβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι, ενώ στο 78’ ο Γιόνι με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Οξύσογλου διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Πανούτσος, με βοηθούς τους Αλεξοπούλου, Τσέλιο.

ΣΤΑΜΑΤΑ (κώουτς Αργύρης Πούλος): Νικολάου, Ζαμάνης(Γιόνι), Χατζής (Μουστής), Αλιάι, Μωϋσιάδης, Σιατραβάνης, Μπραχιμάι (Τορλαχίδης), Ραφτακόπουλος (Μανουσάκης), Οξύσογλου, Παπιδάκης, Δρακόπουλος (Μίχας).

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ (κώουτς Δημήτρης Μαντούκας) Βιταλιώτης Λ, Χριστοδούλου, Μαστορόπουλος, Μάνδαλος, Σταματέας (59΄ Κατσίμπρας), Αθανασίου, Βλάχος, Βιταλιώτης Γ., Στίσι, Βασιλόπουλος (86΄ Αρίδας), Κοντοσταύλος (59΄ Μπέλμπας, 70΄ Σιδέρης).

ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 3-1

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου στις τρεις κατηγορίες και το σημερινό πρόγραμμα έχουν ως εξής: