ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Η ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ ΕΚΑΝΕ ΤΟ …ΜΠΑΜ, 3-1 ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΚΕΡΑΤΕΑ

Την έκπληξη του Σαββατοκύριακου στην ΕΠΣΑΝΑ έκανε η Νίκη Δροσιάς επικρατώντας στο γήπεδο του Κουβαρά του πρωτοπόρου μέχρι χθες ΑΟ Κερατέας με 3-1. Η μεγαλειώδης νίκη ήρθε με ανατροπή, καθώς το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 1-0 υπέρ των γηπεδούχων. Στο δεύτερο μέρος η Νίκη αντεπιτέθηκε και στο 70’ ο Δημητρίου κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ελευθερίου ισοφαρίζοντας. Ακολούθησαν άλλα δύο γκολ από τον 17χρονο Κούτση και το Σκούρα στις καθυστερήσεις.

Οι παίκτες της Νίκης Δροσιάς, ο προπονητής Μάνος Ζορμπάς και ο έφορος Μιχάλης Αποστολίδης με υψωμένο το χέρι πανηγυρίζουν τη μεγάλη επιτυχία.

Στην Α’ κατηγορία η νεοφώτιστη Δόξα Άνοιξης συνέχισε τις απογοητευτικές εμφανίσεις της χάνοντας στο γήπεδό της από τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών. Ήταν η τρίτη σερί ήττα σε ισάριθμους αγώνες.

Στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος, που ξεκίνησε τη σεζόν με μεγαλεπήβολα σχέδια, γνώρισε οδυνηρή ήττα εκτός έδρας από την ΑΕ Μενιδίου με 3-1.

Ο καθρέπτης του Σαββατοκύριακου με τα χθεσινά αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και την επόμενη αγωνιστική, έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/9/2020

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1-4 (0-1)

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 1-0 (1-0)

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 3-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/9/2020

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 1-1 (0-1)

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 0-1 (0-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.   Ν.       Ι.      Η.    ΤΕΡΜ.

01. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   7        3        2        1        0        6-1

02. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   7        3        2        1        0        6-3

03. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   6        3        2        0        1        6-6

04. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 5        3        1        2        0        2-1

05. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ            4        3        1        1        1        5-3

06. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      4        3        1        1        1        5-5

07. ΜΑΧΗ                           4        3        1        1        1        3-6

08. ΑΡΤΕΜΙΣ                     3        3        1        0        2        6-9

09. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ               1        3        0        1        2        1-3

10. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            0        3        0        0        3        2-5

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (3-4/10/2020)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΤΕΜΙΣ

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/9/2020

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 2-2 (0-2)

ΑΝΟΙΞΗ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 1-1 (0-0)

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 0-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/9/2020

ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 3-1 (2-0)

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 0-1 (0-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      9        3        3        0        0        6-1

02. ΤΡΙΓΛΙΑ  ΡΑΦΗΒΑΣ     9        3        3        0        0        4-1

03. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              6        3        2        0        1        5-1

04. ΣΤΑΜΑΤΑ                    5        3        1        2        0        7-5

05. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ              3        3        1        0        2        8-7

06. ΚΟΡΩΠΙ                       3        3        1        0        2        4-4

07. ΚΑΛΥΒΙΑ                     3        3        1        0        2        3-3

08. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.              2        3        0        2        1        3-5

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ               1        3        0        1        2        3-8

10. ΑΝΟΙΞΗ                      1        3        0        1        2        2-10

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (3-4/10/2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΚΟΡΩΠΙ – ΚΑΛΥΒΙΑ

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΣΤΑΜΑΤΑ

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΑΝΟΙΞΗ

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 26/9/2020

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΩΡΩΠΟΣ 4-0 (3-0)

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 3-0 (1-0)

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΓΕΡΑΚΑΣ 1-3 (1-1)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΑΥΛΩΝΑΣ 1-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/9/2020

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 1-3 (1-0)

ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 0-1 (0-0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 4-0 (1-0)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΝΙΚΗΤΕΣ                     10      4        3        1        0        7-3

02. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              9        4        3        0        1        12-3

03. ΓΕΡΑΚΑΣ                     9        4        3        0        1        9-7

04. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             9        4        3        0        1        9-2

05. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  8      4       2        2        0      10-4

06. ΠΡΩΤΕΑΣ                    7        4        2        1        1        7-3

07. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             6        4        2        0        2        7-4

08. ΑΥΛΩΝΑΣ                    6        4        1        3        0        4-1

09. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             4        4        1        1        2        3-6

10. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           4        4        1        1        2        2-6

11. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ .       3        4        1        0        3        3-9

12. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               1        4        0        1        3        4-11

13. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.         1        4        0        1        3        1-8

14. ΩΡΩΠΟΣ                      1        4        0        1        3        2-13

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (3-4/10/2020)

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ

ΩΡΩΠΟΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

-Σχετικά άρθρα:

*ΜΕΓΑΛΟ ΔΙΠΛΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΣΤΑ ΚΑΛΥΒΙΑ, ΝΙΚΗ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ (βίντεο)

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ