ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΠΡΟΕΛΑΥΝΕΙ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ, ΣΚΟΝΤΑΨΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΣΤΑΜΑΤΑ (βίντεο)

Το Κρυονέρι προελαύνει στην Α’ κατηγορία ΕΠΣΑΝΑ, επικρατώντας στο Μαραθώνα της Μάχης με 2-0. Δικαίως επομένως οδηγεί την κούρσα στον Α΄ Όμιλο και ατενίζει με αισιοδοξία το μέλλον. Στον έτερο Όμιλο ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να νικήσει τον αξιόμαχο και ιδιαίτερα ποιοτικό Άρη Βούλας, που πήρε την ισοπαλία (1-1), ενώ η Σταμάτα υπέστη την πρώτη ήττα στη Ραφήνα από την Τριγλία με 3-0. Από την πλευρά τους, η Άνοιξη έμεινε όρθια στα Γλυκά Νερά (1-1) και ο Παθιακάκης έχασε καθαρά στην έδρα του από το Θησέα Νέας Μάκρης με 3-1.

Σεφτέ έκανε και η νεοφώτιστη Δόξα Άνοιξης, η οποία εξασφάλισε τον πρώτο της βαθμό στην Α΄ κατηγορία, φέρνοντας 1-1 εκτός έδρας με τον Παλλαυρεωτικό.

Στη Β’ κατηγορία η Νίκη Δροσιάς κλότσησε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το τρίποντο σε βάρος του Νικολακάκη, καθότι προηγήθηκε δύο φορές: 2-0 στο ημίχρονο και 4-2 στο 80’. Τελικά πλήρωσε τις ολιγωρίες των αμυντικών της παραχωρώντας ισοπαλία 4-4.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ-ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 1-1

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου και Άρης Βούλας. Προηγήθηκε ο Ολυμπιακός με τον Σαπαλίδη στο 32′ (εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Βατίστα στον τερματοφύλακα Προβίδα) για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Κριλής με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι (σε ανατροπή του ίδιου παίκτη) στο 77′. Ο Άρης Βούλας είχε δύο δοκάρια με τους Κλη (9′), Κριλή (18′).

Διαιτήτευσαν οι Ζαχαρόπουλος, Καραθανάσης, Κουλοχέρης.

OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓΙΟΥ  ΣΤΕΦΑΝΟΥ: Ιωσήπου, Ντζιός, Μάναλης, Μαγγίνας Γ., Παπαδογιωργάκης, Καστράτι, Κότσι, Πιτσούνης (59′ Σούφλας), Σαπαλίδης, Χίσο (59′ Αμπντουραχμάνι), Τσακυργιάννης (83′ Παππάς).

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ: Προβίδας, Γκιούρα, Γιαννόπουλος Βατίστας, Βακερλής, Λιόσης (83′ Μιραφιόρι), Χρήστου (83′ Εστυλιανίδης), Κλης, Κούστας (71′ Αλεξόπουλος), Ρομάνο, Κριλής.

ΤΡΙΓΛΙΑ-ΣΤΑΜΑΤΑ 3-0

*Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

4η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/10/2020

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-0 (0-0)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ 0-2 (0-1)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΑΡΤΕΜΙΣ 2-2 (2-0)

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 1-1 (0-0)

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 2-0 (2-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

        ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   10      4        3        1        0        8-1

02. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 8        4        2        2        0        4-1

03. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ          7        4        2        1        1        6-3

04. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                    7        4        2        1        1        6-4

05. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   6        4        2        0        2        6-8

06. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ  5        4        1        2        1        6-6

07. ΑΡΤΕΜΙΣ                     4        4        1        1        2      8-11

08. ΜΑΧΗ                           4        4        1        1        2        3-8

09. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ               2        4        0        2        2        3-5

10. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ           1        4        0        1        3        3-6

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (10-11/10/2020)

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

4η αγωνιστική

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/10/2020

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 1-1 (1-0)

ΚΟΡΩΠΙ – ΚΑΛΥΒΙΑ 1-1 (1-0)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΣΤΑΜΑΤΑ 3-0 (1-0)

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΑΝΟΙΞΗ 1-1 (0-1)

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 1-3 (1-1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΤΡΙΓΛΙΑ  ΡΑΦΗΝΑΣ     12      4        4        0        0        7-1

02. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      10      4        3        1        0        7-2

03. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              7        4        2        1        1        6-2

04. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               5        4        1        2        1        6-6

05. ΣΤΑΜΑΤΑ                    5        4        1        2        1        7-8

06. ΚΟΡΩΠΙ                       4        4        1        1        2        5-5

07. ΚΑΛΥΒΙΑ                     4        4        1        1        2        4-4

08. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               3        4        1        0        3        9-10

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                2        4        0        2        2        4-9

10. ΑΝΟΙΞΗ                      2        4        0        2        2        3-11

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (10-11/10/2020)

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

ΑΝΟΙΞΗ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/10/2020

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1-3 (0-1)

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 4-4 (2-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 4/10/2020

ΩΡΩΠΟΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 3-0 (1-0)

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 0-2 (0-1)

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 1-2 (0-1)

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 0-0

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1-1 (0-0)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              12      5        4        0        1        15-4

02. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  11      5        3        2        0        12-5

03. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             10      5        3        1        1        13-6

04. ΠΡΩΤΕΑΣ                   10      5        3        1        1        9-3

05. ΝΙΚΗΤΕΣ                     10      5        3        1        1        7-5

06. ΓΕΡΑΚΑΣ                     9        5        3        0        2    10-10

07. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             7        5        2        1        2        11-8

08. ΑΥΛΩΝΑΣ                    7        5        1        4        0        4-1

09. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             5        5        1        2        2        4-7

10. ΩΡΩΠΟΣ                      4        5        1        1        3        5-13

11. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.        4        5        1        1        3        4-10

12. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           4        5        1        1        3        3-8

13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               2        5        0        2        3        4-11

14. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.          1        5        0        1        4        1-11

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (10-11/10/2020)

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ

ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΩΡΩΠΟΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΑΥΛΩΝΑΣ

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

3η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 3/10/2020

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 2-4 (1-2)

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 27/9/2020

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 2-0 (2-0)

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ 3-2 (2-1)

ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 4-1 (3-1)

ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 0-0

Ρεπό: ΔΙΟΝΥΣΟΣ


Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ         7        3        2        1        0        8-2

02. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                  7        3        2        1        0        6-2

03. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ        5        3        1        2        0        5-3

04. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ             4        2        1        1        0        3-1

05. ΔΟΞΑ Α.Α.                  4        2        1        1        0        3-1

06. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    4        3        1        1        1        4-5

07. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  4        3        1        1        1        6-4

08. ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ            4        3        1        1        1        6-6

09. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           4        3        1        1        1        6-6

10. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                  3        2        1        0        1        4-3

11. ΕΘΝΙΚΟΣ                    2        3        0        2        1        3-5

12. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ             0        3        0        0        3        1-7

13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               0        3        0        0        3        3-13

* Η επόμενη (4η) αγωνιστική (10-11/10/2020)

ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ

ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΚΟΥΒΑΡΑΣ

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Ρεπό: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ