ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΣΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΗ, 1-1 ΣΤΗ ΣΤΑΜΑΤΑ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Επεισόδια με ρίψη κροτίδων ήταν η αιτία να διακοπεί το παιχνίδι στο Κρυονέρι στο 92’ και ενώ ο Σαρωνικός ήταν μπροστά στο σκορ με 2-0. Η ομάδα της Αναβύσσου έκανε καταγγελίες για τρομοκρατία, ενώ η διοίκηση του Κρυονερίου έσπευσε με ανακοίνωση να καταδικάσει τα γεγονότα: 

«Ο ΑΟ Κρυονερίου καταδικάζει απερίφραστα τα περιορισμένης έκτασης επεισόδια που διαδραματίστηκαν εκτός αγωνιστικού χώρου. Πρόκειται για ενέργειες και συμπεριφορές που δεν χαρακτηρίζουν τον σύλλογο, τους παίκτες, τους φιλάθλους και την κοινότητά μας. Οι υπεύθυνοι / ανεύθυνοι που τα προκάλεσαν όχι μόνο θα λογοδοτήσουν αλλά και θα απομακρυνθούν από κάθε εκδήλωση και δράση της ομάδας μας και θα κινηθούν όλες οι νόμιμες διαδικασίες για την τιμωρία τους.

Η διοίκηση προσπάθησε επανειλημμένα να τους απομακρύνει αλλά δεν μπορεί – φύσει και θέσει – να διαδραματίσει ρόλο αστυνόμευσης των παρευρισκόμενων εκτός του γηπέδου. Το ποδόσφαιρο που πρεσβεύουμε δεν συμπεριλαμβάνει αυτά τα στοιχεία, όποια ετικέτα και αν φέρουν. Ο ΑΟ Κρυονερίου θα συνεχίσει, με κάθε κόστος, να προασπίζει τον ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ και το ευ αγωνίζεσθαι».

Στα άλλα παιχνίδια της Α’ κατηγορίας, το τοπικό ντέρμπι στη Σταμάτα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου έληξε ισόπαλο 1-1, ενώ την πρώτη της νίκη πέτυχε η νεοφερμένη Δόξα Άνοιξης με 3-2 επί του Αχαρναϊκού. Η έτερη ομάδα της Άνοιξης υπέστη ντροπιαστική ήττα με 7-0 στην έδρα της από την Τριγλία και ο Παθιακάκης εξασφάλισε 1-1 στα Καλύβια.

Στη Β’ κατηγορία η Νίκη Δροσιάς πέρασε άνετα από το Γραμματικό συντρίβοντας το Ραμνούντα με 4-0. Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος επιβλήθηκε του Κουβαρά με 4-1.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική έχουν εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/10/2020

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ διεκόπη 0-2 (0-1)

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 2-1 (1-0)

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 1-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10/2020

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 1-2 (1-1)

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 3-2 (2-1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.   ΤΕΡΜ.

01. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   10      4        3        1        0        8-1

02. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   10      5        3        1        1        8-5

03. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 8        4        2        2        0        4-1

04. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ         8        5        2        2        1        7-4

05. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ   8        5        2        2        1        8-7

06. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   6        5        2        0        3        7-10

07. ΑΡΤΕΜΙΣ                     5        5        1        2        2        9-12

08. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ         4        5        1        1        3        6-8

09. ΜΑΧΗ                          4        5        1        1        3        4-10

10. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ              2        5        0        2        3        5-8

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (17-18/10/2020)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΑΡΤΕΜΙΣ

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/10/2020

ΑΝΟΙΞΗ – ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ 0-7 (0-3)

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10/2020

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ 1-0 (0-0)

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 1-1 (1-0)

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 5-1 (2-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

         ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.   ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΤΡΙΓΛΙΑ  ΡΑΦΗΝΑΣ     15      5        5        0        0        14-1

02. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.      11      5        3        2        0        8-3

03. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              10      5        3        1        1        7-2

04. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               8        5        2        2        1        11-7

05. ΣΤΑΜΑΤΑ                    6        5        1        3        1        8-9

06. ΚΑΛΥΒΙΑ                     5        5        1        2        2        5-5

07. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               4        5        1        1        3        10-11

08. ΚΟΡΩΠΙ                       4        5        1        1        3        5-6

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                2        5        0        2        3        5-14

10. ΑΝΟΙΞΗ                      2        5        0        2        3        3-18

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (17-18/10/2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΑΝΟΙΞΗ

ΚΟΡΩΠΙ – ΣΤΑΜΑΤΑ

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/10/2020

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΩΡΩΠΟΣ 4-0 (2-0)

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 2-2 (2-0)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 2-0 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10/2020

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 3-0 (3-0)

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΑΥΛΩΝΑΣ 2-1 (1-0)

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 4-0 (2-0)

ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 0-4 (0-1)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              15      6        5        0        1        19-4

02. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ   14      6        4        2        0        15-5

03. ΠΡΩΤΕΑΣ                    13      6        4        1        1        13-3

04. ΓΕΡΑΚΑΣ                     12      6        4        0        2        12-11

05. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             10      6        3        1        2        15-8

06. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             10      6        3        1        2        13-10

07. ΝΙΚΗΤΕΣ                     10      6        3        1        2        7-8

08. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             8        6        2        2        2        6-7

09. ΑΥΛΩΝΑΣ                    7        6        1        4        1        5-3

10. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.        5        6        1        2        3        6-12

11. ΩΡΩΠΟΣ                      4        6        1        1        4        5-17

12. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           4        6        1        1        4        3-10

13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               3        6        0        3        3        6-13

14. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.          1        6        0        1        5        1-15

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (17-18/10/2020)

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ

ΩΡΩΠΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΓΕΡΑΚΑΣ

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

4η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 10/10/2020

ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 2-3 (0-1)

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΚΟΥΒΑΡΑΣ 4-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 11/10/2020

ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ 2-1 (1-0)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 1-2 (1-1)

ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 3-2 (3-1)

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 4-3 (4-2)

Ρεπό: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                  10      4        3        1        0        9-2

02. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ              7        3        2        1        0        7-4

03. ΔΟΞΑ Α.Α.                   7        3        2        1        0        6-3

04. ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ         7        4        2        1        1        11-5

05. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   7        4        2        1        1        7-6

06. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   6        3        2        0        1        7-4

07. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         5        4        1        2        1        7-6

08. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.   4        3        1        1        1        4-5

09. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ            4        4        1        1        2        8-9

10. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ              3        4        1        0        3        4-9

11. ΕΘΝΙΚΟΣ                     2        4        0        2        2        4-7

12. ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ             1        4        1        1        2        5-8

13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                0        4        0        0        4        4-15

* Η ΑΕ Πικερμίου έχει μηδενισμό και -3β.

* Η επόμενη (5η) αγωνιστική (17-18/10/2020)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ

ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ

Ρεπό: ΚΟΥΒΑΡΑΣ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ