ΑΘΛΗΤΙΚΑ

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΥΚΟΛΑ ΤΗΝ ΑΝΟΙΞΗ 4-0, ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ «Χ» ΜΕ ΤΗΝ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑ

Εύκολα ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου επιβλήθηκε της ουραγού Άνοιξης με 4-0 και είναι δεύτερος στη βαθμολογία, ενώ με νίκη προχώρησε και ο Παθιακάκης επικρατώντας με 3-2 των Γλυκών Νερών. Στον αντίποδα, η Σταμάτα γνώρισε την ήττα στο Κορωπί από τον τοπικό ΑΟ με 2-0 και το Κρυονέρι παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην αξιόμαχη Ατλαντίδα.

Άσχημη ημέρα είχαν η Δόξα Άνοιξης, που έχασε εκτός έδρας 3-0 από τον Παλληνιακό, η Νίκη Δροσιάς στη Β’ κατηγορία που ηττήθηκε στην έδρα της από τον Πρωτέα Παλαιάς Φώκαιας με 2-1 και, τέλος,  στη Γ’ κατηγορία ο Διόνυσος που στο Κορωπί έχασε επίσης με 1-0 από τη Δόξα.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/10/2020

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10/2020

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 3-0 (1-0)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΑΡΤΕΜΙΣ 2-2 (0-2)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 2-3 (1-0)

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 0-2 (0-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ            11      6        3        2        1        10-4

02. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ      11      6        3        2        1        10-7

03. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   11      6        3        2        1         9-5

04. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   11      6        3        2        1         9-6

05. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 11      6        3        2        1         7-3

06. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   9        6        3        0        3     10-12

07. ΑΡΤΕΜΙΣ                     6        6        1        3        2     11-14

08. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            4        6        1        1        4        6-11

09. ΜΑΧΗ                          5        6        1        2        3        6-12

10. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ               2        6        0        2        3        7-11

* Το Κρυονέρι έχει ένα μηδενισμό.

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (Τετάρτη 21/10/2020 – ώρα 16.15’)

Γήπ. Ανθούσας: ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ

Γήπ. Λαυρίου: ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ

Γήπ. Αρτέμιδος: ΑΡΤΕΜΙΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ

Γήπ. Αγ. Στεφάνου: ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

Γήπ. Κ. Αχαρνών: ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧ. – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/10/2020

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 0-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10/2020

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΑΝΟΙΞΗ 4-0 (1-0)

ΚΟΡΩΠΙ – ΣΤΑΜΑΤΑ 2-0 (2-0)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 2-1 (1-1)

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 3-2 (1-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

         ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΤΡΙΓΛΙΑ  ΡΑΦΗΝΑΣ      18      6        6        0        0        16-2

02. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       14      6        4        2        0        12-3

03. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              13      6        4        1        1         9-2

04. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               8        6        2        2        2        12-9

05. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               7        6        2        1        3        13-13

06. ΚΟΡΩΠΙ                       7        6        2        1        3         7-6

07. ΣΤΑΜΑΤΑ                    6        6        1        3        2         8-11

08. ΚΑΛΥΒΙΑ                     5        6        1        2        3         5-7

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                2        6        0        2        4         7-17

10. ΑΝΟΙΞΗ                      2        6        0        2        4         3-22

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (Τετάρτη 21/10/2020 – ώρα 16.15’)

Γήπ. Βούλας: ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ

Γήπ. Γλ. Νερών: ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΤΡΙΓΛΙΑ

Γήπ. Σταμάτας: ΣΤΑΜΑΤΑ – ΚΑΛΥΒΙΑ

Γήπ. Άνοιξης: ΑΝΟΙΞΗ – ΚΟΡΩΠΙ

Γήπ. Αγ. Μαρίνας: ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ. – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/10/2020

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 0-2 (0-0)

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 1-2 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10/2020

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 0-3 (0-2)

ΩΡΩΠΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 1-1 (0-1)

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΓΕΡΑΚΑΣ 1-1 (0-0)

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 2-0 (0-0)

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 1-1 (0-1)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              18      7        6        0        1        22-4

02. ΠΡΩΤΕΑΣ                   16      7        5        1        1        15-4

03. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ  15      7        4        3        0        16-6

04. ΓΕΡΑΚΑΣ                     13      7        4        1        2        13-12

05. ΝΙΚΗΤΕΣ                     11      7        3        2        2         8-9

06. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             10      7        3        1        3        16-10

07. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             10      7        3        1        3        13-12

08. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             9        7        2        3        2         7-8

09. ΑΥΛΩΝΑΣ                    7        7        1        4        2         5-6

10. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           7        7        2        1        4        5-10

11. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.        6        7        1        3        3        7-13

12. ΩΡΩΠΟΣ                      5        7        1        2        4        6-18

13. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.          4        7        1        1        5        3-15

14. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               3        7        0        3        4        6-15

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (24-25/10/2020)

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

ΑΥΛΩΝΑΣ – Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΩΡΩΠΟΣ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

5η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 17/10/2020

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ 1-1 (1-0)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 0-0

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1-0 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 18/10/2020

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ 1-0 (0-0)

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 1-3 (0-2)

ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 0-1 (0-1)

Ρεπό: ΚΟΥΒΑΡΑΣ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ              10      4        3        1        0        8-4

02. ΔΟΞΑ Α.Α.                  10      4        3        1        0        7-3

03. ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ       10      5        3        1        1       12-5

04. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   10      5        3        1        1        9-3

05. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   7        4        2        1        1        7-6

06. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   6        4        2        0        2        7-5

07. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ         6        5        1        3        1        8-7

08. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ              6        5        2        0        3        7-10

09. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.    5        4        1        2        1        5-6

10. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ            4        5        1        1        3        8-10

11. ΕΘΝΙΚΟΣ                     3        5        0        3         2        4-7

12. ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ             1        5        1        1        3        6-11

13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ               1        5        0        1        4        4-15

* Η ΑΕ Πικερμίου έχει μηδενισμό και -3β.

* Η επόμενη (6η) αγωνιστική (24-25/10/2020)

ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ

ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ

ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

Ρεπό: ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ