ΑΘΛΗΤΙΚΑ

ΝΙΚΕΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ – ΗΤΤΕΣ ΣΤΑΜΑΤΑΣ, ΑΝΟΙΞΗΣ

Το Κρυονέρι προελαύνει στον 1ο Όμιλο της Α’ κατηγορίας, επικρατώντας στο γειτονικό ντέρμπι της νεοφώτιστης Δόξας Άνοιξης με 4-2 και είναι πάντα σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή, μόλις ένα βαθμό πίσω από Ατλαντίδα, Παλληνιακό. Στον άλλο Όμιλο, το 2ο , ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου έκανε την πέμπτη του νίκη επί των Γλυκών Νερών με   3-2, αλλά οι υπόλοιπες ομάδες της περιοχής έχασαν: ο Παθιακάκης στο Μπογιάτι με 3-2 από την Τριγλία, η Άνοιξη στα Καλύβια από την τοπική ομάδα με 2-1, η Σταμάτα στη Βούλα από τον Άρη με 4-2.

Στη Β’ κατηγορία η Νίκη Δροσιάς αν και προηγήθηκε στο σκορ ηττήθηκε τελικά στη Βάρη από τον ισχυρότατο Ολυμπιακό. Τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος επιβλήθηκε του Φοίβου Βάρης με 3-0.

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική στις τρεις κατηγορίες έχουν ως εξής:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/10/2020

ΑΤΛΑΝΤΙΣ – ΑΡΤΕΜΙΣ 2-2 (2-0)

ΚΡΥΟΝΕΡΙ – ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ 4-2 (2-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10/2020

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ 0-2 (0-1)

ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ 0-3 (0-3)

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ 2-0 (1-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ            15      8        4        3        1        14-6

02. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   15      8        4        3        1        14-8

03. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   14      8        4        2        2        14-9

04. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ   14      8        4        2        2        13-11

05. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   13      8        4        1        3        15-14

06. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                11      8        3        2        3        7-8

07. ΑΡΤΕΜΙΣ                     10      8        2        4        2        15-17

08. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            7        8        2        1        5        10-16

09. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ               5        8        1        2        4        11-14

10. ΜΑΧΗ                          5        8        1        2        5        7-17

* Το Κρυονέρι έχει ένα μηδενισμό.

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (31/10-1/11/2020)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/10/2020

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΤΡΙΓΛΙΑ 2-3 (1-3)

ΚΑΛΥΒΙΑ – ΑΝΟΙΞΗ 2-1 (1-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10/2020

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΣΤΑΜΑΤΑ 4-2 (2-1)

ΚΟΡΩΠΙ – ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ 0-1 (0-0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ – ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 3-2 (1-1)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΤΡΙΓΛΙΑ  ΡΑΦΗΝΑΣ      24      8        8        0        0        20-4

02. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              19      8        6        1        1        18-6

03. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       18      8        5        3        0        17-7

04. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               12      8        3        3        2        15-11

05. ΚΟΡΩΠΙ                       10      8        3        1        4        10-7

06. ΚΑΛΥΒΙΑ                     9        8        2        3        3        8-9

07. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               7        8        2        1        5     17-21

08. ΣΤΑΜΑΤΑ                    7        8        1        4        3        11-16

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                2        8        0        2        6        9-21

10. ΑΝΟΙΞΗ                      2        8        0        2        6        4-26

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (31/10-1/11/2020)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΚΟΡΩΠΙ

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ

ΑΝΟΙΞΗ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

8η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/10/2020

ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ 2-0 (0-0)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ 3-1 (0-0)

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ 1-1 (0-0)

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΩΡΩΠΟΣ 1-1 (1-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10/2020

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ 4-0 (1-0)

ΑΥΛΩΝΑΣ – Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ 4-0 (1-0)

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ 3-0 (0-0)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

       ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ              21      8        7        0        1        26-4

02. ΠΡΩΤΕΑΣ                    19      8        6        1        1        17-4

03. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 18      8        5        3        0        19-7

04. ΓΕΡΑΚΑΣ                     16      8        5        1        2        16-12

05. ΝΙΚΗΤΕΣ                    12      8        3        3        2        9-10

06. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             10      8        3        1        4        17-13

07. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             10      8        3        1        4        13-14

09. ΑΥΛΩΝΑΣ                   10      8        2        4        2        9-6

08. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             10      8        2        4        2        8-9

10. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           7        8        2        1        5        5-13

11. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.        6        8        1        3        4        7-17

12. ΩΡΩΠΟΣ                      6        8        1        3        4        7-19

13. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.          4        8        1        1        6        3-19

14. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               4        8        0        4        4        7-16

* Η επόμενη (9η) αγωνιστική (31/10-1/11/2020)

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ

ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΑΥΛΩΝΑΣ

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΓΕΡΑΚΑΣ

ΩΡΩΠΟΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

6η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 24/10/2020

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ 3-0

ΚΥΡΙΑΚΗ 25/10/2020

ΣΥΚΑΜΙΝΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ 1-0 (1-0)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ 0-3 (0-2)

ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ 2-1 (1-0)

ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 2-3 (2-0)

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 3-1 (0-1)

Ρεπό: ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ             13      5        4        1        0        11-5

02. ΔΟΞΑ Α.Α.                   13      5        4        1        0        10-3

03. ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ    13      6        4        1        1        15-7

04. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   13      6        4        1        1        10-3

05. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   9        5        3        0        2        10-5

06. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ              9        6        3        0        3        9-11

07. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   7        5        2        1        2        9-9

08. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ       6        5        1        3        1        8-7

09. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡ.  5        5        1        2        2        5-7

10. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ            4        6        1        1        4        8-13

11. ΕΘΝΙΚΟΣ                     3        6        0        3        3        5-9

12. ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ             1        6        1        1        4        7-14

13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                1        6        0        1        5        4-18

* Η ΑΕ Πικερμίου έχει μηδενισμό και -3β.

* Η επόμενη (7η) αγωνιστική (31/10-1/11/2020)

ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ

ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΚΟΥΒΑΡΑΣ

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ

Ρεπό: ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ