ΑΘΛΗΤΙΚΑ

«ΜΑΥΡΗ ΗΜΕΡΑ»: ΕΧΑΣΑΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΚΡΥΟΝΕΡΙ, ΆΝΟΙΞΗ, ΔΟΞΑ

Μαύρη ημέρα για τις ομάδες της Α’ κατηγορίας ΕΠΣΑΝΑ του Δήμου Διονύσου ήταν η 9η αγωνιστική, καθώς όλες, πλην του Παθιακάκη έχασαν και απώλεσαν σημαντικό έδαφος. Ο Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου ηττήθηκε 1-0 στη Ραφήνα από την Τριγλία, που έκανε το 9Χ9 οδηγώντας την κούρσα στο Β’ Όμιλο, όπως και το Κρυονέρι στο Μενίδι από τον Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών με 2-0. Ήττες υπέστησαν επίσης η Δόξα Άνοιξης από την εξαιρετική Ατλαντίδα με 2-1 και η Άνοιξη με 1-0 από τον Άρη Βούλας, αμφότερες εντός έδρας.    

Στο γειτονικό ντέρμπι ο Παθιακάκης κυριάρχησε της Σταμάτας με το ευρύ 4-1.

Στη Β’ κατηγορία, η Νίκη Δροσιάς έφερε 2-2 με τη Βουλιαγμένη, ενώ, τέλος, στη Γ’ κατηγορία, ο Διόνυσος εξασφάλισε την πρώτη του ισοπαλία (μέχρι τώρα είχε νίκες και ήττες) εκτός έδρας φέρνοντας 0-0 με την ΑΕ Πικερμίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και η επόμενη αγωνιστική (εάν γίνει, όποτε γίνει) στις τρεις κατηγορίες της ΕΠΣΑΝΑ έχουν ως ακολούθως:

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/10/2020

ΑΡΤΕΜΙΣ – ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ 2-1 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/11/2020

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ 0-4 (0-1)

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ 3-0 (1-0)

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ 2-0 (1-0)

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ 1-2 (1-2)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 1ος  ΟΜΙΛΟΣ

       ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ            18      9        5        3        1        18-6

02. ΑΤΛΑΝΤΙΣ                   18      9        5        3        1        16-9

03. ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ    17      9        5        2        2        16-11

04. ΑΧΙΛΛΕΑΣ                   16      9        5        1        3        17-14

05. ΚΡΥΟΝΕΡΙ                   14      9        4        2        3        14-11

06. ΑΡΤΕΜΙΣ                     13      9        3        4        2        17-18

07. ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ                 11      9        3        2        4        8-10

08. ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ            7        9        2        1        6        11-18

09. ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ               5        9        1        2        5        11-18

10. ΜΑΧΗ                          5        9        1        2        6        7-20

* Το Κρυονέρι έχει ένα μηδενισμό.

* Η επόμενη (10η) αγωνιστική (7-8/11/2020)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ – ΜΑΧΗ ΜΑΡΑΘΩΝΑ

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ – ΚΡΥΟΝΕΡΙ

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΑΤΛΑΝΤΙΣ

ΔΟΞΑ ΑΝΟΙΞΗΣ – ΑΡΤΕΜΙΣ

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ – ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/10/2020

ΑΝΟΙΞΗ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ 0-1 (0-1)

ΣΤΑΜΑΤΑ – ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ 1-4 (0-2)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/11/2020

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1-0 (0-0)

ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ – ΚΟΡΩΠΙ 0-2 (0-1)

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΚΑΛΥΒΙΑ 2-0 (0-0)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ – 2ος  ΟΜΙΛΟΣ

       ΟΜΑΔΕΣ                     ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΤΡΙΓΛΙΑ  ΡΑΦΗΝΑΣ      27      9        9        0        0        21-4

02. ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ              22      9        7        1        1        19-6

03. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Α.Σ.       18      9        5        3        1        17-8

04. ΘΗΣΕΑΣ Ν.Μ.               15      9        4        3        2        17-11

05. ΚΟΡΩΠΙ                       13      9        4        1        4        12-7

06. ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ               10      9        3        1        5        21-22

07. ΚΑΛΥΒΙΑ                     9        9        2        3        4        8-11

08. ΣΤΑΜΑΤΑ                    7        9        1        4        4        12-20

09. ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ                2        9        0        2        7        9-23

10. ΑΝΟΙΞΗ                      2        9        0        2        7        4-27

* Η επόμενη (10η) αγωνιστική (7-8/11/2020)

ΤΡΙΓΛΙΑ ΡΑΦΗΝΑΣ – ΚΟΡΩΠΙ

ΓΛΥΚA ΝΕΡΑ – ΚΑΛΥΒΙΑ

ΘΗΣΕΑΣ Ν. ΜΑΚΡΗΣ – ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ

ΑΝΟΙΞΗ – ΣΤΑΜΑΤΑ

ΠΑΘΙΑΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

9η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/10/2020

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ 0-2 (0-1)

ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 2-2 (0-1)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/11/2020

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1-2 (1-0)

ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ 0-3 (0-0)

ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ – ΑΥΛΩΝΑΣ 2-1 (0-1)

ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ – ΓΕΡΑΚΑΣ 0-0

ΩΡΩΠΟΣ – ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ 2-0 (0-0)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

        ΟΜΑΔΕΣ                    ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ             24      9        8        0        1        28-5

02. ΠΡΩΤΕΑΣ                    22      9        7        1        1        20-4

03. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β.         21      9        6        3        0        21-7

04. ΓΕΡΑΚΑΣ                     17      9        5        2        2        16-12

05. ΝΙΚΗΤΕΣ                     13      9        3        4        2        9-10

06. ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ             11      9        3        2        4        19-15

07. ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ             11      9        2        5        2        10-11

08. ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ             10      9        3        1        5        13-16

09. ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ           10      9        3        1        5        7-14

10. ΑΥΛΩΝΑΣ                    10      9        2        4        3        10-8

11. ΩΡΩΠΟΣ                      9        9        2        3        4        9-19

12. Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔ.        6        9        1        3        5        8-19

13. ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ               4        9        0        4        5        7-18

14. ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜ.          4        9        1        1        7        3-22

* Η επόμενη (10η) αγωνιστική (7-8/11/2020)

ΑΟ ΚΕΡΑΤΕΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ Π. ΦΩΚΑΙΑΣ

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΡΑΜΝΟΥΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ

Μ. ΑΕΤΟΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΙΟΥ – ΠΑΜΠΑΙΑΝΙΚΟΣ

ΑΥΛΩΝΑΣ – ΝΙΚΗΤΕΣ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ

ΓΕΡΑΚΑΣ – ΩΡΩΠΟΣ

ΛΑΥΡΕΩΤΙΚΗ – ΝΙΚΗ ΔΡΟΣΙΑΣ

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

7η αγωνιστική

ΣΑΒΒΑΤΟ 31/10/2020

ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ – ΣΥΚΑΜΙΝΟ 0-1 (0-1)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ – ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 2-0 (1-0)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ – ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ 2-1 (0-0)

ΚΥΡΙΑΚΗ 1/11/2020

ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ – ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ 2-1 (1-0)

ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ – ΚΟΥΒΑΡΑΣ 0-1 (0-0)

ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ – ΔΙΟΝΥΣΟΣ 0-0

Ρεπό: ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ – ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

         ΟΜΑΔΕΣ                   ΒΑΘ.  ΑΓ.    Ν.      Ι.       Η.      ΤΕΡΜ.

01. ΔΟΞΑ Α.Α.                   16      6        5        1        0        12-4

02. ΣΥΚΑΜΙΝΟ                   16      7        5        1        1        11-3

03. ΔΟΞΑ ΚΟΡ.                 13      6        4        1        1        15-7

04. ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ             13      6        4        1        1        12-7

05. ΔΙΟΝΥΣΟΣ                   10      6        3        1        2        10-5

06. ΚΟΥΒΑΡΑΣ                   10      6        3        1        2        10-9

07. ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ               9        7        3        0        4        10-13

08. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Λ.     8        6        2        2        2        7-7

09. ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ       6        6        1        3        2        8-8

10. ΕΘΝΙΚΟΣ                     6        7        1        3        3        7-10

11. ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ           4        7        1        1        5        8-14

12. ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ             2        7        1        2        4        7-14

13. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ                1        7        0        1        6        4-20

* Η ΑΕ Πικερμίου έχει μηδενισμό και -3β.

* Η επόμενη (8η) αγωνιστική (7-8/11/2020)

ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ – ΠΑΝΣΤΑΥΡΑΪΚΟΣ

ΑΟ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΑΥΡΙΟΥ

ΔΟΞΑ ΚΟΡΩΠΙΟΥ – ΦΟΙΒΟΣ ΒΑΡΗΣ

ΚΟΥΒΑΡΑΣ – ΑΕ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ

ΔΙΟΝΥΣΟΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΛΥΚΙΑΣ

ΑΕ ΜΕΝΙΔΙΟΥ – ΔΟΞΑ ΑΓ. ΑΝΝΑΣ

Ρεπό: ΣΥΚΑΜΙΝΟ

Categories: ΑΘΛΗΤΙΚΑ